Cumhur İttifakı’nın Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, seçim çalışmaları kapsamında Yeşil Mahalle’de yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Ergüler, Şehitler Parkı’nda düzenlenen programda meşaleler ve havai fişek gösterisiyle karşılandı.

CHP'li Bülbül, Kuyucak'taki jeotermal isyanını meclise taşıdı CHP'li Bülbül, Kuyucak'taki jeotermal isyanını meclise taşıdı

GES’TEN 60 MİLYON LİRALIK GELİR

Toplantıda konuşan Esat Ergüler, Nazilli Belediyesi’nin mali tablosunu yeniden düzenlemek için çalışacaklarını anlattı.

Güneş enerji santrali gibi gelir getirici projelerle belediye bütçesine kaynak aktaracaklarını dile getiren Ergüler, “Belediye kasasına para koyabilmek için bu çalışmayı yapacağız. Belediyenin her ay enerjiye ödediği para 2.5 milyon TL. Yılda 30 milyon TL yapıyor. 30 milyon TL’nin yanında bir 30 milyon TL daha fatura kesebiliyorsunuz. Yalnız GES’ten 60 milyon liralık bir kaynağı belediye kasasına koyacağız. 2023 yılında 450 milyon TL geliri olan belediyenin 60 milyon TL dediğin zaman yüzde 15 kaynak yaratmış oluyorsunuz” dedi.

I M G 20240306 W A0012

BELEDİYE KASASINA PARA KOYACAĞIZ

Nazilli Belediyesi’nin devletten aldığı parayla yalnızca personel, mazot ve elektrik giderlerini ödeyebildiğini kaydeden AK Partili Esat Ergüler, “Bizim ticaret yapmamız, kaynak yaratmamız lazım ve belediye kasasına para koymamız lazım. Bunu en iyi bilenlerin başında Esat Ergüler geliyor. 1994’te tahsilatının 1.5 katı borç aldım giderken o günün parasıyla 8 milyon TL para bıraktım. Ben bu parayı Sevindikli’de babamın tarlasından getirmedim. Sizin paralarınıza sahip çıktım" diye konuştu.

I M G 20240306 W A0007

KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKTİRMEDİM

Belediyenin gelirlerini arttırmak için doğrudan temin anlayışına son vereceklerini dile getiren Ergüler, “Nazilli halkının parasını kimseye peşkeş çektirmedim. Otoparkı kendi işçimle yaptım. 4 ve 10 bin tonluk su depolarını kendi işçimle yaptım. Hizmetlerimiz aracısız olacak. İhale yaparsak da görüşme yaparak kurumun menfaatine kim düşük verdiyse o işi alacak. Doğrudan temin benim zamanımda olmayacak. Doğrudan temin belediyeyi ve kurumu zarara uğratır. Her türlü alım ve hizmetimi herkesin kıran kırana yarıştığı usulle yapılacak. 3 kızıma ve torunuma bırakacağım en büyük miras itibardır” ifadelerine yer verdi.

I M G 20240306 W A0010​​​​​​​

Kaynak: HABER MERKEZİ