31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesinde MHP Germencik İlçe Başkanı Turgay Ulutaş, meclis üyesi adayı olmak için görevinden istifa etmişti. Ulutaş’ın istifası ile boşalan göreve, iş insanı Mustafa Dönger getirildi. Geçmişte ilçe başkanlığı ve meclis üyeliği de yapan Dönger, yönetimini oluşturmak için çalışmalara başladı.
BABASININ EMANETİ
MHP Germencik İlçe Başkanı Mustafa Dönger, görevi kendisine layık gören İl Başkanı Haluk Alıcık ve yönetimine teşekkür ederek, “Merhum babam İbrahim Dönger, Germencik İlçe Teşkilatımızın kurucularındandır. Ben de babamdan dolayı sürekli partinin içindeydim. Sayın Ümmet Akın’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde, ilçe başkanıydım. Yeniden bana uygun görülen bu görevi, severek kabul ettim. Partim, bana babamın emanetidir. Güzel bir ekip oluşturup, partimizin başarısı için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” ifadelerini kullandı.