Habertürk Gazetesi’nde 2015 yılında yer alan bir habere göre “Başarı sadece istemekle elde edilmiyor. Bu yolda ısrarcı, istikrarlı ve disiplinli olmak gerekiyor.” Bu açıdan sürekli ve istikrarlı bir çalışma disiplini, başarının en büyük temellerindendir. Bu istikrarı sağlamanın en önemli yolu ise yapılan işe atfedilen anlama dikkat etmektir. Birçok kişinin düşük bir verimle, adeta saatleri doldurarak işi geçiştirmek adına takındığı tutumun altında yaptıkları işte bir anlam görmemeleri ve yaptıkları işe yabancılaşmaları yatmaktadır. Bu yanılgı büyük ve tehlikeli bir tuzaktır. Masa başında görev yapan bir memurun uygun ve verimli bir şekilde iletişime geçemediği vatandaşın aksayan işi, o kişinin yaşamını etkilediği gibi kurumun üretkenliğini, vatandaş ve devlet arasındaki güven bağını, milli adanmışlığı ve üretimi etkiler. Bulaşıcı bir veba gibi kurumlara dağılma riski taşıyan bu yanlış davranışın önüne geçmek ise yöneticilerin en asli görevleri arasındadır. Şu an hali hazırda kamu kurumlarında üretimde bulunan tüm çalışma arkadaşlarımız güçlü devletimiz ve yüce milletimiz arasındaki elçiler konumundadır. Bu elçilerin görevlerini yaptıkları sırada kasti veya gafletle bulundukları hatalar ve hizmet sunumundaki eksiklikler kişilerin yaşamlarını direkt olarak etkiler.
Yorumlar
Trend Haberler
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
Nazilli’de seferberlik
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
Aydın'da yıkım devam ediyor
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi