Araç sahiplerini üzecek haber! Akaryakıtta tabela iki haftada peş peşe değişecek! Araç sahiplerini üzecek haber! Akaryakıtta tabela iki haftada peş peşe değişecek!

Dolar/TL ve brent petroldeki değişimin etkisiyle benzinin litre fiyatına son olarak 25 Mayıs tarihinde 1,37 TL'lik indirim yapılmıştı.

Benzine gelen indirimin ardından İstanbul Avrupa yakasında motorin 40,27 TL’den, benzin 41,39 TL’den, LPG ise 21,37 TL’den satılıyordu.

LPG'de İndirim Beklentisi

Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarına indirim ve zam olarak yansımaya devam ediyor. Son olarak LPG'ye bu gece indirim geleceği açıklandı.

Sektör kaynaklarının aktardığına göre LPG'ye bu geceden itibaren geçerli olacak üzere 1 lira 8 kuruş indirim gelecek. Son olarak benzine 1 lira 38 kuruş indirim yapılmıştı.

LPG Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Ülkemizde LPG ürün fiyatlaması Sonatrach piyasa fiyatları takip edilerek yapılmaktadır. Ürün fiyatı, toptancı marjı ile dağıtıcı ve bayii marjı, vergi öncesi LPG fiyatının ana bileşenlerini oluşturmaktadır. Özel Tüketim Vergisi ve Katma Değer Vergisi ilave edildiğinde nihai LPG fiyatına ulaşılmaktadır.

Muhabir: ÖMER ARAZ