Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kuşadası’nda, Başkan Ömer Günel’in İnovatif Turizm Yatırımı Ödülü’ne layık görülen projesi olan Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi’nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Eski belediye binasının yıkımıyla birlikte başlayan proje, 6 aylık süreçte önemli ilerlemeler kaydetti. Otoparkın diyafram duvarlarının yapımı ve zemin iyileştirme çalışmaları tamamlanarak, Kuşadası’nın ihtiyacı olan modern kent meydanı ve yaşam alanı için sağlam bir zemin hazırlandı. Projenin 2025 yaz sezonunda tamamlanarak Kuşadası’nın sosyal, kültürel, ekonomik ve sanatsal yaşamına önemli katkılar sunması bekleniyor.

Aydem Duyurdu. Nazilli elektrik kesintisi 13 Temmuz Cumartesi 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi Aydem Duyurdu. Nazilli elektrik kesintisi 13 Temmuz Cumartesi 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi

"HEMŞEHRİLERİMİZ ÇOK GÜZEL VAKİT GEÇİRECEK”

Lütfi Suyolcu Kent Meydanı ve Yaşam Merkezi şantiyesindeki çalışmaları yakından takip eden Başkan Ömer Günel, projeyle ilgili bilgi aldı ve gelecekteki planlarını açıkladı. Günel, Temmuz ayında esnaf, sivil toplum kuruluşları ve kent yöneticileri için bir lansman toplantısı düzenleyeceklerini belirtti. Bu toplantıda, kent meydanının bire bir özelliklerine sahip maket üzerinden merak edilen tüm detaylar açıklanacak. Başkan Günel, “Kuşadası’nın kurulduğundan beri bir kent meydanı olmamış. Bu eksikliği gidererek hemşehrilerimizin ve çocuklarımızın güzel vakit geçirebileceği bir alan yaratıyoruz. Proje tamamlandığında müthiş bir eser ortaya çıkacak. Şimdiden Kuşadası’na hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kusadasina Yeni Nefes Lutfi Suyolcu Kent Meydani Ve Yasam Merkezi 481181 Fcf8D3E4163Bc9Afab340E7A840C3F45

Kaynak: HABER MERKEZİ