Kuşadası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladı. Etkinlikler kapsamında, Kuşadası Belediyesi’nin organize ettiği korteje binlerce Kuşadalı katıldı. Saat 17:00'de Kısmet Otel Kavşağından başlayan kortej, renkli görüntülere sahne oldu. Atatürk Bulvarı boyunca devam eden yürüyüşe her yaştan Kuşadalı katılım gösterdi. Yürüyüşte, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin üyeleri de yer aldı.
MARŞLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜLER
Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan Kuşadalılar, çalınan marşlar eşliğinde İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’na kadar yürüdü. Balkonlarına çıkan vatandaşlar, kortej geçtiği sırada alkışlarla destek verdi. Kuşadası Şehit Kaya Aldoğan Lisesi mezunlarından oluşan Veteran Bandosu, sergilediği performansla büyük beğeni topladı.
RENKLİ VE COŞKULU KUTLAMA
Kuşadalılar, 19 Mayıs’ı coşku dolu anlarla kutlarken, etkinlikler boyunca birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kuşadası'ndaki bu büyük kutlama, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.