Aydın’da tarım ve hayvancılık sektörünün kalkınmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Üreticileri Derneği’nde olağan genel kurul heyecanı yaşandı. Efeler ilçesindeki Aydın Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen 2’inci Olağan Genel Kurul’u, Aydın Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Sağel, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.
KOCA’DAN ÇALIŞMA VURGUSU
Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda divan başkanlığını Mustafa Özdemir yaptı. Kongrede bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Üreticileri Derneği Başkanı Tevfik Fikret Koca, tarım ve hayvancılık sektörünün gelişmesi ve kalkınması için çalıştıklarını, bundan sonra da büyük bir özveriyle bu yönde çaba sürdürmeye devam edeceklerini söyledi. Vali Yardımcısı Ertekin, üretmenin önemine dikkat çekerken Başkan Sağel ise dernekte bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
İŞTE YENİ YÖNETİM
Konuşmaların ardından devam eden genel kurulda başkanlığa Koca seçildi. Yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeleyen Koca, desteklerinden dolayı herkese teşekkür etti. Koca başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu: “Bahaettin Yorgun, Burak Günaydın, Ekrem Eser, Engin Babuşçu, Erdinç Gözlüklü, Gürkan Osan, Mehmet Çevik, Murat Büyükgümüş, Turhan Sağel, Uğur Erol, Umut Pehlivan, Volkan Polat.” Genel kurulun sonunda derneğe olan katkılarından dolayı bazı isimlere plaket verildi.