Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Anadolu Lisesi, Türkiye’yi gezmeye devam ediyor. Okulun Gezi ve Turizm Kulübü Rehber Öğretmenleri Aysun Kavas ve Erkan Boztepe önderliğinde her yıl çeşitli yerlere düzenlenen gezilerle bilgi ve birikimlerini arttıran Karpuzlu Anadolu Lisesi öğrencileri, son olarak Eskişehir’e gitti. Kentin marka firmalarından biri olan Fibar Tur’a ait iki otobüsle yola çıkan kafile, sabahın erken saatlerinde kente ulaştı.
UNUTULMAZ BİR ZAMAN GEÇİRDİ
Eskişehir gezisine katılan toplam 82 öğrenci, ilk olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret etti. Müze ziyaretinin ardından Karpuzlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Odunpazarı, Porsuk çayı ve Adalar bölgesi, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nı gezdi. Espark’ı da gezen öğrenciler, Eskişehir’de unutulmaz bir zaman geçirdi. Gezi ve Turizm Kulübü öğretmenlerinden Aysun Kavas ve Erkan Boztepe’nin yanı sıra İpek Aköz, Ferhat Samur, Menderes İnan, Sezgin Bunaldı da katılarak öğrencileri yalnız bırakmadı. Eskişehir gezisiyle unutulmaz bir deneyim yaşayan öğrenciler, Karpuzlu Anadolu Lisesi öğretmenleri ve okul yönetimine teşekkür etti.