Cumhuriyet Meydanında yapılan etkinliğe Karacasu Belediye Başkan Vekili Hüseyin Işıklı, Baro Temsilcisi Sevgi Kulcu Öncü, Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu Müdürü Niyazi Küçük, Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, AK Parti İlçe Başkanı İsa Sevinç, CHP İlçe Başkanı Ali Akar, daire amirleri, ADD Başkanı İsa Çetin ve vatandaşlar katılım sağladı. Saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nadir Kambak, açılış konuşmasını yaptı.
ÇOK SAYIDA KURSİYER EĞİTİM ALDI
Konuşmasında çeşitli bilgiler veren Kambak, "Öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimizin el sanatları, giyim üretimi ve seramik süsleme alanlarında hazırlamış oldukları ve bilişim teknolojileri, müzik, halk oyunları dallarında tanıtım faaliyetlerini düzenleyecekleri 2023-2024 eğitim öğretim yılı hayat boyu öğrenme haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz yıl sonu sergimize hepiniz hoş geldiniz. Kaymakamımızın talimatı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aşkın Güneş'in koordinasyonu ile tüm vatandaşlarımız için çiftçimiz gencimiz, kadınlarımıza hitap eden kurslar düzenliyoruz. 2023-2024 eğitim öğretim yılında kamu kurumlarımızın da destekleriyle hayvan yetiştiriciliği, arıcılık, budama, giyim üretimi, seramik üretimi olmak üzere 34 mesleki teknik kursta 534 kursiyer; spor, müzik, hasta ve yaşlı hizmetleri, okuma yazma alanları olmak üzere 208 genel kursta toplam 4 bin 48 öğrenci ve kursiyer kurs çalışmalarından yararlanmış ve kazanım elde etmiştir" dedi.
KAMBAK TEŞEKKÜR ETTİ
Kambak sözlerini, "Kurumumuzun ilçemizde bir değer olmasında kursiyerlerimizin bilgiyi beceriye dönüştürmesinde görev yapan müdür yardımcımız, öğretmenlerimiz, usta öğreticilerimizin, çalışanlarımızın ve aylarca kursa giden ve katıldıkları kursta öğrendiklerini en iyi şekilde yapan ve yaptıkları işleri de bugün burada sergileyen kursiyerlerimizin katkısı büyüktür. Onlara en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ali Yıldız'a, Milli Eğitim Müdürümüz Aşkın Güneş'e kurumum ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum" şeklinde sonlandırdı. Halk oyunları gösterisinin ardından stantlarını gezilmesi ile açılış töreni sona erdi.