Karacasu'da develi sünnet töreni ilgi çekti Karacasu'da develi sünnet töreni ilgi çekti

Karacasu'da yapımına başlandığı ilk tarihten itibaren 30 yılda ancak tamamlanarak bir efsane haline gelen Ataköy Göleti bu süreçte 19 hükümet, 23 kaymakam, 60 milletvekili ve 6 muhtar eskitti. 2020 yılında ihaleyi alan son firma tarafından 9 milyon lira bedelle yapımı tamamlanarak DSİ'ye teslim edilen gölet bir türlü yeterli su tutamadı. Mahalle halkı bin 200 metre boru döşenemediği için su kaynaklarının gölete  ulaşamadığını ifade ederken CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül vatandaşların sorununu yerinde dinledi.
"MEMLEKETİN TARIMI BU HALDE"
Ardından açıklamalarda bulunan Bülbül, "Burası Karacasu Ataköy göleti. Bu gölet 1992 yılında başladı. 2020 yılında tamamlandı. Görüyorsunuz su çok az. Bu konuda söz verildi. Bin 200 metre ileriden boruyla Işıklar Deresinden bu gölete su aktarılacaktı. Bu sözü kim verdi. Bu sözü Türkiye Büyük Millet Meclisinde KİT Komisyonu Başkanı olan şu an AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş verdi. Buradan Mustafa Savaş'a sesleniyorum. Bin 200 metrelik boruyu kaynaktan Ataköy Göletine getirme konusunda bir yıldan beri çözüm bulamayan Mustafa Savaş, Aydın'ın neyine çözüm bulacak? Hangi sorununa çözüm bulacak? İşte aramızda fark var. Verin bu göleti Büyükşehire biz bu sorunu çözelim. Bin 200 metredeki kaynaktan buraya su aktarımı yapılsa Ataköy'ün arazileri sulanacak ve verim 2 kat artacak. Bomboş duruyor, gölet bomboş duruyor. Bu ülke ekonomisini, Ataköy ekonomisini, Karacasu ekonomisini her yeri etkileyecek" dedi.

"BİN 200 METRE BORU DÖŞEYEMEMİŞSİNİZ AYDIN'I NASIL YÖNETECEKSİNİZ?"
Sözlerini sürdüren Bülbül, "Mustafa Savaş, bunlara çözüm bulamıyorsun. Bin 200 metreden boru döşeyerek bu bölgeye su akışını sağlayamıyorsunuz, verdiğiniz sözlerini yerine getirmiyorsunuz. Sonra çıkıyorsunuz bir de aday oluyorsun. Sizin işiniz cezaevi yapmak, sizin işiniz bu tür icraatlarla vatandaşın ekonomisine katkıda bulunmak değil. Siz sadece Çine'de 4 bin kişilik cezaevi yaparsınız. Memlekete fabrika kurmazsınız, işsiz gençlere bir iş olanağı sağlamasınız. İşte size Ataköy Göleti. Su yok, su yok. Vatandaşın mahkemeye kararıyla kazandığı davanın sonucunda Cumhurbaşkanlığı kararıyla acele kamulaştırma yapıp vatandaşın toprağına çökeceksiniz. El koyacaksınız. RES'lerle el koyacaksınız. Verimli arazilere su sağlayacak Ataköy Göletine bin 200 metreden su getirmek için boru döşemeyeceksiniz. Çıkacaksınız memleketi yöneteceksiniz. Aydın'ı yöneteceksiniz. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.
"SU BİZE BİZ SUYA BAKIYORUZ"
Vatandaşlar da, "Su var vekilim su var. Var ama Dereye akıyor. Su bize bakıyor, biz suya bakıyoruz. Sadece bin 200 metre boruyu alamıyorlar. Biz kendimiz yapalım diyoruz. Onu da yapmıyorlar" diyerek isyan etti.

Editör: Gizem PEKTAŞ