Karacasu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının daimi süreli olarak işe alacağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma personeli için 9 Mayıs'ta resmi internet sayfasından duyuru yayımladı. Alım duyurusuna sosyal medya hesaplarından ulaşılamaz ken alım sonucu ise Kaymakamlık Facebook sayfasından duyuruldu.
KPSS 2022, 2023 puanlarının geçerli olacağı, 6 aydır Karacasu'da ikamet etme şartı olan alımlarda yüksek öğretim kurumlarının 4 yıllık eğitim veren fakültelerin Sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sosyal Hizmetler, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Edebiyat Fakülteleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ve Siyasal Bilimler Fakültelerinin bölümlerinin birinden mezun olmak gibi şartların arandığı bilgileri yer aldı. Geçtiğimiz hafta yapılan mülakat sonucu belli oldu.
Buna göre KPSS puan sıralamasında ilk 5'e giren adaylar arasında mülakat komisyonunda yapılan değerlendirme sonucunda Elifnaz Saydam asil, Ayşen Çoban ise yedek olarak belirlendi.
Alım duyurusunun sosyal medya hesaplarından yayınlanıp yayınlanmadığı da merak konusu oldu.
Kasım ayında yapılana geçici süreli olarak Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) projesi kapsamında yapılan alımla alakalı mülakatı da yine Elifnaz Saydam kazanmıştı. 6 ay sonra yapılan daimi personel alımını da aynı kişinin kazandığı görüldü.