Dursun Özbek Kuşadası'nda taraftarlarla buluştu Dursun Özbek Kuşadası'nda taraftarlarla buluştu

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde üreticilerin çıkarlarının korunması il genelindeki tarım ve hayvancılığın ilerlemesi adına yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede Söke ilçesi Güllübahçe Mahallesi’ndeki bir işletmeye gelen ithal süt sığırlarının, kontrollerinin ardından karantina işlemleri başlatıldı. Sığırların sağlık kontrollerinin veteriner hekimler tarafından titizlikle gerçekleştirildiği belirtilirken, Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, karantina sürecinin hayvan sağlığı ve ülke hayvancılığının korunması adına zorunlu olduğunu vurguladı.

Ithal Sut Sigirlarinin Karantina Islemleri Basladi Ca4Bd64Affe4B91946705Ad1E976C33B

Damızlık ve besilik sığırlar ile koyun ve keçi türü hayvanlar, ithalat öncesi ülkeye giriş yapmadan önce ithalatçı kişi veya firmanın işletmesinde en az 21 gün süreyle karantinaya tabi tutulacak. Karantina süresince hayvanlar, muhtemel hastalık ve sağlık sorunlarına karşı detaylı incelemelerden geçirilecek. Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, süreç boyunca gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve hayvanların sağlık durumunun sürekli olarak izleneceğini açıkladı.

Ithal Sut Sigirlarinin Karantina Islemleri Basladi 9Af59Ba2661Ba56C6Df374208541B028

Konu ile ilgili Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Güllübahçe Mahallemizde bulunan işletmemize gelen ithal süt sığırlarının kontrolleri veteriner hekimlerimizce yapılarak karantina işlemleri başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı.

Ithal Sut Sigirlarinin Karantina Islemleri Basladi 8C9F06C3C608F16C1B97550313Bcf515

Muhabir: İHLAS HABER AJANSI