Başkan Kaya, seçim vaatleri arasında yer alan İncirliova'ya üniversite düzeyinde bir yüksekokul kazandırma projesi için somut adımlar atmaya devam ediyor. İlk olarak Ankara temaslarında gündeme getirdiği İncirliova'ya üniversite projesi ile ilgili çalışmalarına hız veren Başkan Kaya, Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş'ın da tam desteğini almıştı. Başkan Kaya, bugün ise ilçede kurulması planlanan Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı yüksekokul ile ilgili detayları görüşmek üzere Rektör Kent ile bir araya geldi. Projeye ilişkin planlamaların ve izlenmesi gereken sürecin ele alındığı görüşmede Başkan Kaya'ya AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Mehmet Yüzbaşıoğlu da eşlik etti.

"KARARLIYIZ, ÜNİVERSİTEYİ İNCİRLİOVAMIZA KAZANDIRACAĞIZ”

Başkan Kaya, Rektör Kent ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamasında, “Uzun zamandır ilçemize bir üniversite kazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İncirliova Aydın'ın üniversite düzeyinde bir okulu olmayan tek ilçesi. Bu olumsuz durumu sonlandırmak, hem İncirliova’mızın gelişimine büyük katkı sağlayacak bir yüksekokulu ilçemize kazandırmak hem de ilçemizin güzellikleri ile öğrencilerimizi buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu konuda kararlıyız. Bu hizmeti ilçemize kazandıracağız." dedi.

426758612 359659650378382 3620787739264592201 N

REKTÖR KENT'TEN ÜNİVERSİTE İÇİN TAM DESTEK

Projenin ilçe için önemine dikkat çeken Başkan Kaya, "Rektörümüz ile detaylı bir görüşme gerçekleştirdik. İncirliova'ya ADÜ'ye bağlı bir yüksekokul kazandırma noktasında mutabakat sağladık. Sayın Rektörümüz bizlere her türlü desteği sağlayacaklarına ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile ilgili süreçte yardımcı olacaklarıma dair güvence verdiler. Uzun süredir sürdürdüğümüz planlı çalışmalar ve Rektörümüzün de desteği ile inşallah Adnan Menderes Üniversitesi'ne bağlı veterinerlik, sağlık veya tarım gibi bölümlerden birini içeren bir yüksekokulu İncirliova’mıza kazandıracağız. Yüksekokul ile birlikte eğitimden ekonomiye pek çok alanda ilçemizin gelişimine katkı sağlayacağız. Hem İncirliova’mızda ayrı bir istihdam alanı oluşturacak hem de ilçe esnafımıza yeni bir gelir kapısı açacağız. Sayın Rektörümüze bizlere gösterdiği yakın ilgi, misafirperverlik ve destekleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum" diye konuştu.

426187563 3109540572514705 5505314478848712318 N

Kaynak: EMRAH DİNÇER