Aydın’ın Nazilli, Sultanhisar, Söke ve Kuşadası ilçelerinde meydana gelen yangınlarda etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileğini ileten MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, yangın söndürme ekiplerine teşekkür etti. Aydınlı vatandaşları da daha dikkatli ve duyarlı olmaya davet ettiğini belirten Alıcık,1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutladığı açıklamasında “Denizcilik, ticaret, enerji, balıkçılık, güvenlik açısından Türkiye’nin gücünün aynasıdır. Denizlerimiz, Türk Vatanının güvenliği Türk Milletinin refahı için vazgeçilmez öneme sahiptirler” dedi.

CHP, İncirliova Belediyesi'nin taşınmaz satışına karşı çıktı CHP, İncirliova Belediyesi'nin taşınmaz satışına karşı çıktı

“TÜRK MİLLETİ’NİN DENİZLERDEKİ HAKİMİYETİNİN İLANI”

Alıcık, Kabotaj Kanunu’nun öneminin günümüzde yaşanan gelişmeler nedeniyle daha iyi anlaşılacağını belirterek, “1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu milli ve bağımsız Türkiye’mizin Mavi Vatan kullanımını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türk denizci şehit ve gazileri saygıyla anıyor, Türk Milleti'mizin denizlerdeki hakimiyetinin ilanı olan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’mızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ