Aydında “Halep İçin Uzat Elini” Yardım Kampanyası Başlatıldı

Aydında “Halep İçin Uzat Elini” Yardım Kampanyası Başlatıldı
Aydın’da Beşir Derneği koordinatörlüğünde TÜMSİAD ve Semerkand Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Halep İçin Uzat Elini” yardım kampanyası altıncı gününe girdi. Suriye’ye yapılacak yardımlar Atatürk Kent Meydanı’nda kurulan çadırda 3 ay boyunca kabul edilecek.Aydın’da Beşir Derneği koordinatörlüğünde TÜMSİAD Aydın Şubesi ve Semerkand Vakfı Aydın Şubesi’nın ortaklaşa yürüttüğü “Halep İçin Uzat Elini” yardım kampanyası devam

Aydın’da Beşir Derneği koordinatörlüğünde TÜMSİAD ve Semerkand Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Halep İçin Uzat Elini” yardım kampanyası altıncı gününe girdi. Suriye’ye yapılacak yardımlar Atatürk Kent Meydanı’nda kurulan çadırda 3 ay boyunca kabul edilecek.

Aydın’da Beşir Derneği koordinatörlüğünde TÜMSİAD Aydın Şubesi ve Semerkand Vakfı Aydın Şubesi’nın ortaklaşa yürüttüğü “Halep İçin Uzat Elini” yardım kampanyası devam ediyor. Beşir Derneği Aydın İl Temsilcisi Fatih Günaydın, Semerkand Vakfı Aydın Şube Başkanı Ercan Petekkaya ve TUMSİAD Aydın Şube Başkanı Nusret Ünal, Atatürk Kent Meydanı’nda kurulan yardım çadırında çalışmalar hakkında bilgi vererek Aydınlılardan kampanyaya destek istedi.

Beşir Derneği Aydın İl Temsilcisi Fatih Günaydın, yaptığı açıklamada; “Beşir Derneği olarak yurt genelinde İçişleri Bakanlığı ve İstanbul valiliğinin 18 Kasım 2016 tarih 87102 sayılı Suriye Yardımları kampanyamız kapsamında yürüttüğümüz insani yardım çalışmalarımız son günlerde Halep’te yaşanan insanlık dramı nedeniyle mağdur olan Halep halkının ihtiyaçlarını karşılamak ve kardeşlerimizin yanında olduğumuzu her şekilde göstermek için ‘Halep İçin Uzat Elini’ kampanyasını başlattık. 81 vilayetimiz ve birçok ilçemizde organize ettiğimiz yardım toplama çalışmalarımız 254 temsilciliğimiz ve Semerkand Vakfı, TÜMSİAD, Genç-Kon, UKBA gibi ulusal ve yerel ortaklarımız ile etkin bir yardım kampanyası yürütmekteyiz. Türkiye genelinde 12 noktada oluşturduğumuz toplama ve transfer depoları ile toplanan yardımların tasnifi ve ihtiyaca göre sevkiyatları yapmaktayız. Yine Sınırda Akçakale, Kilis, Reyhanlı, Yayla dağında bulunan koordinasyon merkezlerimizin kapasitesini artırmak suretiyle bu acil durumun etkin yönetilmesi sağlanmaktadır. Ekiplerimiz ve ortak çalıştığımız Suriyeli sivil toplum örgütleri ile Suriye içerisinde bu yardım malzemelerinin dağıtımı bizzat bizim tarafımızdan kontrollü olarak yapılmakta ve nihai kullanıcı Suriyeli mazlum sivil halk ve diğer ihtiyaç sahipleri olmaktadır. Türkiye’nin öncülüğünde varılan anlaşma sonrası önümüzdeki günlerde açılmasını umduğumuz koridordan 100 binden fazla Halep halkının sınırlarımıza gelmesi bekleniyor.

Kilis’te bulunan aşevi ve fırınımızın üretim kapasitesini arttırabilmemiz ve gelen muhacir kardeşlerimize Reyhanlı ve diğer noktalarda da etkin ve yaygın hizmet verebilmemiz için acil desteğe ihtiyacımız vardır.Var olan 100 bin kapasiteli fırına ilave olarak sahada daha yaygın ve etkin yardım için 2 tane mobil fırın temin edilerek çalışmalara dâhil edilecektir. Yine mevcut 10 bin kişilik aşevimize ek olarak 2 tane mobil aşevi temin edilerek kardeşlerimize günlük sıcak yemek…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.