Aydın polisinin dişi kontrolden geçecek

Aydın polisinin dişi kontrolden geçecek
Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile Aydın İl Emniyet Müdürlüğü arasında ‘Sağlık Takipte, Emniyet Sağlıklı Gülüşlerde, Polisimizin Dişleri Güvende’ protokolü imzalandı. Emniyet personelini, ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek için Aydın İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ ve Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan arasında protokol imzalandı. Yapılan protokol çerçevesinde hastalıklı dişler

Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile Aydın İl Emniyet Müdürlüğü arasında ‘Sağlık Takipte, Emniyet Sağlıklı Gülüşlerde, Polisimizin Dişleri Güvende’ protokolü imzalandı. 

Emniyet personelini, ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek için Aydın İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ ve Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selma Özcan arasında protokol imzalandı. Yapılan protokol çerçevesinde hastalıklı dişlerin ağız ve insan vücudundaki diğer organların sağlığını da tetiklediği konusunda farkındalık oluşturmak ve yaşam kalitesini arttırmak hedefleniyor. 1 Mart-30 Nisan tarihleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü’nün belirleyeceği alanlarda, Genel Sekreterliğe bağlı Efeler, Nazilli ve Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerince, belirlenen ekipler tarafından tüm emniyet personeli genel ‘Diş ve Ağız Sağlığı Taraması’ndan geçirilecek. Ağız ve diş sağlığı uzmanları basit düzeydeki tedavileri yapıp, tespit ve teşhis edilen hastalıkların ileri düzeydeki tedavilerinin yapılabilmesi için de ‘Diş ve Ağız Sağlığı Merkezlerine’ gerekli yönlendirmeleri yapacak. Ayrıca yapılacak olan çalışmada yoğun ve fedakar bir mesai içinde olan Emniyet personeline düzenli olarak diş fırçalama alışkanlığı kazandırılması da amaçlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.