Çine’de üreticilere ceviz eğitimi verildi

Çine’de üreticilere ceviz eğitimi verildi
Aydın Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Çine İlçe Müdürlüğü’nde görevli teknik elemanlar Çine ilçesinde cevizlerde görülen hastalık ve zararlılar konusunda üreticilere eğitim verildi. Çine’de ceviz üreticileri bilgilendirildi. Aydın Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Çine İlçe Müdürlüğü’nde görevli teknik elemanların katıldığı eğitimlerle cevizlerde görülen hastalık ve zararlılar konusunda bilgiler verildi. Kavş

Aydın Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Çine İlçe Müdürlüğü’nde görevli teknik elemanlar Çine ilçesinde cevizlerde görülen hastalık ve zararlılar konusunda üreticilere eğitim verildi. 

Çine’de ceviz üreticileri bilgilendirildi. Aydın Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Çine İlçe Müdürlüğü’nde görevli teknik elemanların katıldığı eğitimlerle cevizlerde görülen hastalık ve zararlılar konusunda bilgiler verildi. Kavşit, Çatak ve  Elderesi mahallellerinde yapılan  sunumlarda,  üreticilerin cevizliklerinde görülen kuruma şikayetlerinin nedenleri ve çözüm yolları  konuşuldu.  Toplam 104 üreticinin katıldığı toplantılarda üreticilerin bitki sağlığı konularında soruları cevaplandırıldı. Toplantı sonrasında arazide kurumaların görüldüğü ağaçlar üzerinde yapılacak mücadeleye yönelik işlemler uygulamalı olarak üreticilere gösterildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.