Susarak Teröre Tepki Gösterdiler

Susarak Teröre Tepki Gösterdiler
Aydın’da bir grup vatandaş Halep ve Türkiye’de yaşanan terör olaylarına karşı sessiz eylem yaptı. İnsan Hak ve Hürriyetleri(İHH) İnsani Yardım Vakfı Aydın Şubesi ve bir grup kadın Atatürk Kent Meydanında toplanarak yaşanan terör olaylarına karşı sessiz eylem yaptı.MHP, Ülkü Ocakları, AK Parti, Sivil Toplum Kuruluşları, vatandaşların ve çocukların katılmış olduğu eylemde, “Susmak Alçaklıktır. Ben, sen, o yoktur biz varız.” dövüzleri açıldı.

Aydın’da bir grup vatandaş Halep ve Türkiye’de yaşanan terör olaylarına karşı sessiz eylem yaptı. İnsan Hak ve Hürriyetleri(İHH) İnsani Yardım Vakfı Aydın Şubesi ve bir grup kadın Atatürk Kent Meydanında toplanarak yaşanan terör olaylarına karşı sessiz eylem yaptı.

MHP, Ülkü Ocakları, AK Parti, Sivil Toplum Kuruluşları, vatandaşların ve çocukların katılmış olduğu eylemde, “Susmak Alçaklıktır. Ben, sen, o yoktur biz varız.” dövüzleri açıldı. Şehit ve yaralılar için dualar edildi. Ellerindeki dövüzlerle yaşanan terör olaylarına susarak tepki gösteren gurup, Halep, İstanbul ve Kayseri’de yaşanan saldırıyı kınayıp birlik ve beraberlik mesajları verdi. İHH İnsani Yardım Vakfı adına açıklama yapan iletişim Uzamanı Nilgün Böcekli, “Bir kadın olarak birkaç kadın arkadaşla bir araya gelerek susulduğunun farkına vardık ve Aydın’dan bir ses çıkmadığını düşündük. Bununla ilgili küçük bir etkinlik organizasyonu düzenlemek istedik. Daha sonra sesiz eylem yapmaya karar verdik. Tepki göstermiyoruz madem susarak tepki gösterelim dedik. Bir araya gelerek susarak tepkimizi gösterdik. Bir kadın, anne, Müslüman bir insan olarak geçen hafta cumartesi günü yaşamış olduğumuz şehit olayı daha sonra Halep’te ateşkesin bozulması ve oradaki bebeklerin şehit olması, Kayseri’de sabah saatlerinde patlamanın olması bunlar huzurumuzu, uykumuzu kaçırdı. Bununla birlikte bu etkinliği yapmaya karar verdik. Unutmamak gerekiyor biz eylemimizi sessiz olarak düşündük ve sessiz olarak bir eylem yaptık. Sadece sustuk ve sesimizin bu şekilde bir yerlere ulaşacağına inanıyoruz. Desteğe gelen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun MHP, AK Parti ve siyasi parti teşkilatları desteklerini verdiler” dedi.

BÜTÜN MİLLET TERÖRE KARŞI KENETLENDİ

Kayseri Erciyes Üniversitesi önündeki duraktaki patlamada 13 askerin şehit olduğunu ve 48 askerin ise yaralandığını ifade eden AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, “Umut ediyoruz inşallah şehit sayısı artmaz. Tabi topyekün bir saldırı var ülkemize. 15 Temmuzda kendisini açık bir şekilde gösteren bu gerçek bugün artık Türkiye üzerinde terörle, asimetrik bir savaşla vatandaşımızı, milletimizi bezdirmeye çalışıyorlar. İnsanlarımızı huzursuz etmeye çalışıyorlar. Ama öyle görüyoruz ki Türkiye’de iktidarıyla, muhalefetiyle tüm millet şu anda teröre karşı kenetlenmiş durumda. Bütün millet olarak teröre karşı bir seferberlik zaten Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edildi. Bu şunu gösteriyor artık. Türkiye bugün terör güçleri vasıtasıyla diz çöktürmeye çalışanlar doğrudan araziye indiler.…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.