Aydın’da ilk kez ortak sınav uygulaması gerçekleşecek

Aydın’da ilk kez ortak sınav uygulaması gerçekleşecek
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında Aydın’da 2016-2017 ders yılının her iki döneminde 9’uncu sınıflara yönelik yapılacak olan il geneli ortak sınavların ilki 27 ve 29 Aralık tarihlerinde yapılacak.İlk kez gerçekleşecek olan ortak sınav uygulaması için İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre sınava katılacak öğrencilere ve görev alacak öğretmenlere başarılar diledi.Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk kez 9

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında Aydın’da 2016-2017 ders yılının her iki döneminde 9’uncu sınıflara yönelik yapılacak olan il geneli ortak sınavların ilki 27 ve 29 Aralık tarihlerinde yapılacak.

İlk kez gerçekleşecek olan ortak sınav uygulaması için İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre sınava katılacak öğrencilere ve görev alacak öğretmenlere başarılar diledi.

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk kez 9’uncu sınıflara yönelik derslerin öğretim programlarında amaçlanan bilgi ve becerilerin kazanılıp kazanılmadığının izlenmesi ve derslerin müfredatının uygulanmasında birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla sınav gerçekleştirilecek. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri İl Yıllık Çalışma Planına göre resmi ve özel ortaöğretim kurumlarının 9. sınıf şubelerinde öğrenim gören öğrenciler, il geneli yapılacak olan ortak sınavlarda 27 Aralık Salı günü Türk Dili ve Edebiyatı ve 29 Aralık Perşembe günü de Matematik dersinden ter dökecek. Sınavlar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 45. maddesinin 1. Fıkrasının c bendine dayanılarak yapılacak ve öğrencilerin doğru cevapları aynı yönetmeliğin 44. maddesine uygun olarak 100 tam puan üzerinden değerlendirilerek sonuçları e-Okul sistemine işlenecek. Sınavların başlangıç saati 09.00, süresi ise 40 dakika olacak. Her öğrenci sınavlara kendi okullarında katılacak, sınav salonları ve oturma yerleri en az bir gün öncesinden kendilerine okul müdürlükleri tarafından duyurulacak.

“İLK KEZ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vahit Çopur, yaptığı açıklamada; “Derslerin öğretim programlarında amaçlanan bilgi ve becerilerin kazanılıp kazanılmadığının izlenmesi ve derslerin müfredatının uygulanmasında birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla; Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 43. maddesinin 1. fıkrasının b bendine dayanılarak, 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersi ile 9. Sınıf Matematik derslerinden 2016-2017 ders yılının her iki döneminde de il genelinde ortak sınavlar yapılacaktır. Yapacağımız il geneli ortak sınav uygulamasını ilk kez gerçekleştiriyoruz. Bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Öğrencinin ders başarısına etki edecek bir uygulama olması nedeniyle bütün görevlilerimizin ve sınava katılacak 9. sınıf öğrencilerimizin gerek sınav uygulama esaslarında gerekse soru kitapçıklarında yer alan açıklamalara dikkat etmesi gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.