"Öz Aydın’dan bi haber"

"Öz Aydın’dan bi haber"
AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz’ün ilde yapılacak kapalı spor salonu ve yüzme havuzu için yer tahsisi için bulunduğu çağrıya Büyükşehir Belediyesi cevap verdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Hasan Yörük, milletvekili Öz’ün Aydın kopuk bir siyasetçi olduğunu savundu. ÇERÇİOĞLUNA ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU AK Parti Milletvekili Öz, Aydın merkez için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılması planlanan yüzme havuzu

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz’ün ilde yapılacak kapalı spor salonu ve yüzme havuzu için yer tahsisi için bulunduğu çağrıya Büyükşehir Belediyesi cevap verdi. Aydın Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Hasan Yörük, milletvekili Öz’ün Aydın kopuk bir siyasetçi olduğunu savundu. 

ÇERÇİOĞLU'NA ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU 

AK Parti Milletvekili Öz,  Aydın merkez için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılması planlanan yüzme havuzu ve kapalı spor salonu için düşündükleri yerlerin birinci sınıf tarım arazisi olmasından dolayı ve  imar uygulaması yapılamadığından bu yatırımların yapılamadığını belirtmiş, bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan bir cevap beklediklerini söylemişti.  

İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ ONAYLANMIŞTI

Öz’e cevap veren Hasan Yörük, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunduğunu iddia etti. Yörük şunları söyledi: “1. sınıf tarım arazileri ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin tarım kullanımını kaldırmak gibi yetkisi olmadığı gibi, yine Aydın Merkez Cumhuriyet Mahallesinde yer alan muhtelif parsellere yönelik olarak gelen talebe karşılık 2011 yılında 301 sayılı meclis kararı ile imar durumunun spor tesisine dönüştürülmesi kabul edilmiştir. Dolayısı ile 2011 yılında Aydın Belediyesi imar planı değişikliğini onaylamış ve o tarihten buyana Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Aydın’a hizmet edecek bu tesisin temeli dahi atılamamıştır.”

YENİ SPOR SALONU 

Öz’ün Aydın’a uzak kaldığını ifade eden Yörük, “Milletvekili Abdurrahman Öz, Aydın’dan o kadar kopuk ki Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kapalı, açık yüzme havuzu ve spor tesisleri yaptığından, temmuz ayında da açılışının olduğundan, bir başka kapalı spor salonunun da projesinin çizildiğinden dahi bi haber” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.