AYSER için geri sayım sürüyor

AYSER için geri sayım sürüyor
Aydın Sanayi Odası Başkanı (AYSO) Mehmet Yunus Şahin, Aydın Serbest Bölge (AYSER) projesinin Ekonomi Bakanlığı’nın onaylanmasının ardından Bakanlar Kurulu kararıyla kurulacağını söyledi. Aydın’ın 1 milyar ihracat hedefine Aydın Serbest Bölge’nin kurulması ile kısa sürede ulaşılacağını belirten Şahin, bu projenin Aydın’ın ekonomisini geliştireceğini, ilde daha çok üretim, ihracat ve istihdamın sağlanacağını ifade etti. AYSER’in kurulacağı

Aydın Sanayi Odası Başkanı (AYSO) Mehmet Yunus Şahin, Aydın Serbest Bölge (AYSER) projesinin Ekonomi Bakanlığı’nın onaylanmasının ardından Bakanlar Kurulu kararıyla kurulacağını söyledi. 

Aydın’ın 1 milyar ihracat hedefine Aydın Serbest Bölge’nin kurulması ile kısa sürede ulaşılacağını belirten Şahin,  bu projenin Aydın’ın ekonomisini geliştireceğini, ilde daha çok üretim, ihracat ve istihdamın sağlanacağını ifade etti. AYSER’in kurulacağı alanın tespit edildiğini dile getiren Şahin, “İncir, zeytin, zeytinyağı, kestane ve çilek gibi ürünlerinin pazarlanmasında böyle bir bölgenin kurulmasına ihtiyaç var. AYSER’i kurmak için düşündüğümüz bin 500 dönüm arazi büyüklüğü böyle bir serbest bölge için uygun. Ayrıca, bu yerin havaalanı, çevre yolu, organize sanayi bölgesi, otoyol ve tren yolu yatırımlarıyla iç içe olması önemli avantaj. Projemize, Aydın Valisi, milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediyeleri, ilimizdeki oda ve borsaların yönetimleri önemli destek veriyor. Bu konuda ilimizde büyük bir sinerji oluştu. Aydınlı sanayiciler olarak hedefimiz 1 milyar dolar ihracat gerçekleştirmek. Biliyoruz ki; bu hedefe ulaşacak potansiyelimiz var. Bunun için yabancı sermayeyi ilimize çekmemiz gerekir. Bakanlar Kurulu kararıyla AYSER kurulduğu takdirde Aydın’ın ihracat hedeflerini çok yukarılara çıkabiliriz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.