'Altın Bilezik' projesi başladı

'Altın Bilezik' projesi başladı
Aydın Gençlik Merkezi tarafından yürütülen unutulmaya yüz tutmuş geleneksel meslekler kapsamındaki Sepet Örücülüğü eğitimi Aydın Gençlik Merkezinde başladı. Gerçekleştirilen proje ile eğitime katılan gençlerin meslek sahibi yapılarak istihdama katkı sağlanması hedefleniyor. Proje Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Efeler Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü arasında işbi

Aydın Gençlik Merkezi tarafından yürütülen unutulmaya yüz tutmuş geleneksel meslekler kapsamındaki 'Sepet Örücülüğü' eğitimi Aydın Gençlik Merkezinde başladı. 

Gerçekleştirilen proje ile eğitime katılan gençlerin meslek sahibi yapılarak istihdama katkı sağlanması hedefleniyor. Proje Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Efeler Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü arasında işbirliği içerisinde gerçekleştirildi. 25 kursiyerin katılmış olduğu sepet örücülüğü kursunda kursiyerler, 32 fiili gün 128 saat eğitim alacaklar. Şubat ayının ilk haftası başlayan eğitim 21 Mart’a sona erecek. 25 gencin katılım gösterdiği eğitimin sonunda kursiyerlere, MEB onaylı kurs bitirme belgesi verilecek.

Eğitime herhangi bir iş yerinde çalışmayan ve öğrenci ise açık öğretimde öğrenimini devam eden gençlerin katılım gösterdiğini söyleyen Aydın Gençlik Merkezi Müdürü Mikail Kavaklı, “Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel meslekler kapsamındaki sepet örücülüğü eğitimini iş birliği yaptığımız kurumlar ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonucunda gençlerimize yönelik böyle bir projenin olması gerektiğini ve bu tip bir projenin ülkemizdeki gençlik merkezleri arasında ilk defa Aydın Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirildi.  Projenin mesleği olmayan gençlerimize meslek edindirme ve mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla böyle bir projeye imza attık. Böyle bir projenin ortaya çıkmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen, Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne, Efeler Halk Eğitim Merkezine ve ASO Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.