Sokak hayvanlarının isimsiz kahramanı

Sokak hayvanlarının isimsiz kahramanı
Efeler İlçesi’nde bir vatandaş, emekli maaşıyla sokak hayvanlarının karnını doyuruyor.Her akşam yüzlerce sokak hayvanının dört gözle beklediği hayvan sever, iki eli kanda dahi olsa çocukları gibi baktığı hayvanların karnını doyurmadan kendi karnını doyurmuyor. Her gün sokakta karşılaştığımız kedi ve köpeklerin kendisini görünce hemen koşup etrafına sardığı hayvan sever, hayvan sevgisini tarif etmenin mümkün olmadığını söyledi. Güzelhisar

Efeler İlçesi’nde bir vatandaş,  emekli maaşıyla sokak hayvanlarının karnını doyuruyor.

Her akşam yüzlerce sokak hayvanının dört gözle beklediği hayvan sever, iki eli kanda dahi olsa çocukları gibi baktığı hayvanların karnını doyurmadan kendi karnını doyurmuyor.  Her gün sokakta karşılaştığımız kedi ve köpeklerin kendisini görünce hemen koşup etrafına sardığı hayvan sever, hayvan sevgisini tarif etmenin mümkün olmadığını söyledi.

Güzelhisar Mahallesinde oturan ve ismini vermeyen hayvan dostu emekli bir vatandaş, emekli maaşıyla her akşam sekiz farklı noktada sokak hayvanlarının karnını doyurup hayvanlarla özel ilgileniyor. Kış aylarında havanın soğuk olması nedeniyle yiyecek bir şey bulmakta zorlanan hayvanların her akşam dört gözle beklediği hayırsever, akşam saat 18:00 sıralarında elinde kemik ve farklı yiyeceklerle 8 noktayı geziyor. Bütün ısrarlara rağmen ismini vermeyen hayvan sever vatandaş, yıllarca çalıştıktan sonra hak etmiş olduğu emekli maaşını sokak hayvanlarıyla paylaşıyor.  Aydın İl Emniyet Müdürlüğü B Hizmet Binasının karşısındaki park alanında sokak kedilerinin karnını doyuran hayvan sever, hiç üşenmeden severek her gün akşam saatlerinde 8 noktayı gezdiğini ve hayvanların kendisine alıştığı için yiyecek verdiği saat 18:00 sıralarında bütün hayvanların o noktalarda kendisini beklediğini söyledi. Kendi karnı tokken sokaktaki hayvanların aç gezmesine müsaade etmeyeceğini belirten vatandaş, ilerleyen yaşına rağmen her akşam hayvanların karnını doyurmak için Güzelhisar Mahallesinin tamamını gezip sokak hayvanlarının karnını doyurmaktan da hiç üşenmediğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.