Kuşadası Belediyesi, Kervansaray'ı kiraladı

Kuşadası Belediyesi, Kervansaray'ı kiraladı
Kuşadası’nın simgelerinden Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, yapılan ihale sonucunda aylık 77 bin lira bedelle Kuşadası Belediyesi’nin oldu. Belediyesi’ne tahsis edilerek müze ve kültür merkezi olması için oluşturulan Kervansaray Müze Olsun Platformu çabalarının da karşılığını almış oldu.Aydın’da yapılan ihaleye Kuşadası Belediyesinin yanı sıra bir başka alıcının daha katıldığı öğrenilirken, ihalenin çetin süren artırmanın ardından

Kuşadası’nın simgelerinden Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, yapılan ihale sonucunda aylık 77 bin lira bedelle Kuşadası Belediyesi’nin oldu. Belediyesi’ne tahsis edilerek müze ve kültür merkezi olması için oluşturulan 'Kervansaray Müze Olsun Platformu' çabalarının da karşılığını almış oldu.

Aydın’da yapılan ihaleye Kuşadası Belediyesi'nin yanı sıra bir başka alıcının daha katıldığı öğrenilirken, ihalenin çetin süren artırmanın ardından aylık 77 bin lira fiyat teklifi ile Kuşadası Belediyesi'nin olduğu belirtildi. İhaleye katılan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası’na ait olanın Kuşadası’nda kalmasına sevindiklerini belirterek; "Burayı tarihi dokusuna uygun bir yer haline getirmek istiyoruz. Bu konuda daha sonra açıklamalarda bulunacağız. Kuşadamıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

'KUŞADASI'NA HAYIRLI OLSUN'

Kuşadası Yerel Tarih Araştırma Grubu Başkanı Ali Ergül’de, Kervansaray’ın Kuşadası İçin güzel bir haber olduğunu söyleyerek; "Kuşadası’nın sembolü olan tarihi yapının adına yakışır bir şekilde değerlendirmesini istiyoruz. Kuşadası birlik ve beraberlik içerisinde olduğunda başaramayacağı bir şey olmadığını oluşturduğumuz 'Kervansaray Müze Olsun Platformu' ile çabalarımızın karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Türkiye’deki ve dünyadaki örneklerine benzer bir şekilde kullanılarak Kuşadası’nın değerlerinin orada sergilenmesini bekliyoruz. Kuşadası’na hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.