Çam kesimleri çevrecileri kızdırdı

Çam kesimleri çevrecileri kızdırdı
Didim Akbük Mahallesi’nde deniz kıyısına bitişik çam korusuna devlet tarafından kesim izninin verilmesi çevrecilerin tepkisine neden oldu. AKÇED Başkanı Ferda Kılıç “Nasıl oluyor da devlet böyle bir katliamın iznini veriyor. Akbük’ün çevre değerlerinin yılmaz bekçileri olarak bu ağaç kesimine karşı çıkıyoruz” dedi. Didim Akbük Mahallesi ile Muğla’ya bağlı Milas’ın Bozbük Mahallesi arasında kalan bölgede bulunan çam ağaçlarının kesilmesi t

Didim Akbük Mahallesi’nde deniz kıyısına bitişik çam korusuna devlet tarafından kesim izninin verilmesi çevrecilerin tepkisine neden oldu. AKÇED Başkanı Ferda Kılıç “Nasıl oluyor da devlet böyle bir katliamın iznini veriyor. Akbük’ün çevre değerlerinin yılmaz bekçileri olarak bu ağaç kesimine karşı çıkıyoruz” dedi.

Didim Akbük Mahallesi ile Muğla’ya bağlı Milas’ın Bozbük Mahallesi arasında kalan bölgede bulunan çam ağaçlarının kesilmesi tepkilere neden oldu. Çam ağaçlarının kesilmesinin izinle yapıldığı dile getiren Akbük Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) Başkanı Ferda Kılıç, kesimlerinde görevli orman memurunun gözetiminde ve jandarmanın bilgisi dahilinde yapıldığını söyledi.

Kılıç yaklaşık 16 dönümlük alandaki asırlık çamlarının proje kapsamında kesildiğini ve yerin ne amaçla kullanılacağını bilmediklerini belirterek konun takipçisi olacaklarını kaydetti.

Kılıç, konuyla ilgili tepkisini şu sözlerle dile getirdi; “Tetkik ettik, araştırdık. Bize verilen yanıtlar, gerekli izinlerin devlet tarafından verildiği yönünde. Akbük’ün en değerli hazinesi bu asırlık çam ağaçları ve deniz. Nasıl oluyor da devlet böyle bir katliamın iznini veriyor. Akbük’ün çevre değerlerinin yılmaz bekçileri olarak bu ağaç kesimine karşı çıkıyoruz. Devlet, bu katliama bizzat izin veriyorsa bu katliamın uygulandığı alanda kendi ormancılarını nezaretçi olarak görevlendiriyorsa, çevre mücadelesinin daha da derinleştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.