Posacı: “Vatandaşın sağlığına önem veriyoruz”

Posacı: “Vatandaşın sağlığına önem veriyoruz”
AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, devletin sağladığı imkanlarla Aydın’da kanser hastalarına, kişiye özel tedavi ve ilaç olanağı sunulduğunu söyledi.

Posacı, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 2 yıl önce hizmet vermeye başlayan Moleküler Patoloji Laboratuvarı’nı ziyaret etti. Laboratuvarda inceleye gerçekleştiren Posacı’ya, Moleküler Patoloji Birimi Sorumlusu ve Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. İbrahim Halil Erdoğdu ve Patoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nil Çulhacı yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Erdoğdu, Aydın’da patoloji alanında ilk ve tek olan ünitenin kanserde erken tanı ve doğru tedavi için çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Prof. Dr. Nil Çuhacı ise, laboratuvarın genel olarak Ege Bölgesi’ne hizmet verdiğini dile getirdi.

SAĞLIK ALANINDAKİ ÇALIŞMALARI DESTEKLİYORUZ

Aydın’da sağlık alanında önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Posacı, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Sağlık alanında yapılan çalışmaların önünü açıyoruz. Milletimize daha kaliteli, etkin ve sürdürülebilir gıda hizmeti sunmak için yapılması gereken faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunmak gayesiyle bu ziyareti gerçekleştirdik. ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Moleküler Patoloji Laboratuvarı’nın kanser hastalarına kişiye özel tedavi ve ilaç olanağı sunması bizleri mutlu etti. Vatandaşlarımıza bu hizmeti sunan tüm bölüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak:Kazım Yörükce

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.