Bir İnci Kreşinin minikleri emeklerini sergiledi

Bir İnci Kreşinin minikleri emeklerini sergiledi
Bir İnci Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri yıl boyunca atık ve gıda malzemelerinden hazırlamış oldukları binin üzerinde eseri, sanatseverlerin beğenisine sundu. Bir İnci Kreş ve Gündüz Bakımevinde eğitimlerini sürdüren 2,3,4,5 ve 6 yaşındaki 60 öğrencinin yapmış olduğu birbirinden güzel ürünler Aydın Büyükşehir Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Sergi Salonunda iki gün boyunca ziyaretçilere açık olacak. Açılıştan önce Bir İnci Kreş ve Gündüz Bak

Bir İnci Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri yıl boyunca atık ve gıda malzemelerinden hazırlamış oldukları binin üzerinde eseri, sanatseverlerin beğenisine sundu. 

Bir İnci Kreş ve Gündüz Bakımevinde eğitimlerini sürdüren 2,3,4,5 ve 6 yaşındaki 60 öğrencinin yapmış olduğu birbirinden güzel ürünler Aydın Büyükşehir Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Sergi Salonunda iki gün boyunca ziyaretçilere açık olacak. Açılıştan önce Bir İnci Kreş ve Gündüz Bakımevi halkoyunu gurubu tarafından zeybek oyunu oynandı. Veliler öğrencilerin halkoyunu gösterisini cep telefonlarıyla kaydetti. Serginin açılışını Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Muammer Durmaz, Bir İnci Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Fadime Demir ve öğrenciler yaptı. Protokol, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler sergiyi gezdi.

ARTIK MATERYALLER DEĞERLENDİRİLDİ

Sergide yer alan eserler hakkında bilgi veren Bir İnci Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Fadime Demir, “2 yaştan 6 yaşa kadar öğrencilerimizin sergisi bulunmaktadır. Amacımız çocuklarımızın bütün bir yıl boyunca yapmış oldukları velilerimize ve Aydın halkına sunmak. Değerlerimizi kazanmaya yönelik bu sergide Atatürk, Cumhuriyet ve süs eşyalarına yönelik ağırlıklı çalışmalar yer alıyor. Artık materyaller, evde kullandığımız eşyalar, deniz kabukları, fıstık kabukları, boş şişeler, kağıt rulolar, çay, şeker, pirinç bunların hepsi çalışmalarımızda kullanıldık” dedi.

KREŞE GİDEN İLE GİTMEYEN ÖĞRENCİ ARASINDA BÜYÜK FARK VAR

Hafta içi sabah 07:15’ten itibaren akşam saat 18:30’a kadar açık olan kreşe çalışan ve çalışmayan ailelerin çocuklarını eğitim hayatına başlayınca daha sosyal olmaları için bıraktıklarını ifade eden Demir, “Sokak kültürümüz kalmadığı için oyun alanlarımız kalmamış durumda, çocuklarımız burada birbiri ile oyun oynayarak yaşayarak öğreniyorlar. Okulumuzda satranç, İngilizce, halk oyunları ve okuma yazmaya hazırlık çalışmaları yapıyoruz. Kreşe gitmeyen öğrenci ile giden öğrenci arasında çok büyük uçurum farkı oluyor. Gelişim açısından bir kere kreşe gitmeyen çocuklar geriden geliyor. Biz burada bir çok aktiviteyi veriyoruz. Evde aileler maalesef bunu veremiyor. Evde genelde televizyon, internet gibi aktivitelerle zaman geçirdikleri için içine kapanık çocuklar oluyor” diye konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.