Kuşadası'nın sekiz ana sorunu ele alındı

Kuşadası'nın sekiz ana sorunu ele alındı
Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’ın 2017 turizm sezonun en az kayıpla atlatılabilmesi için oluşturulan turizm platformunda somut adımlar atıldı.Aydın’ın turizmde göz bebeği olan Kuşadası’nda koordinasyon gerektiren sorunlarının 8 ana madde olarak görüşüldüğü toplantıda belirlenen sorunlar masaya yatırıldı. Toplantı sonrasında Aydın Valis Koçak, görüşülen konuların çözümleri hakkında bilgi verdi. Görüşülen sorunların ana başlıklarını; Mücel

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’ın 2017 turizm sezonun en az kayıpla atlatılabilmesi için oluşturulan turizm platformunda somut adımlar atıldı.

Aydın’ın turizmde göz bebeği olan Kuşadası’nda koordinasyon gerektiren sorunlarının 8 ana madde olarak görüşüldüğü toplantıda belirlenen sorunlar masaya yatırıldı. Toplantı sonrasında Aydın Valis Koçak, görüşülen konuların çözümleri hakkında bilgi verdi. Görüşülen sorunların ana başlıklarını; Mücella Emgin Sitesi Bölgesinde toprak kayması sonucu oluşan 114 konutun zemin sağlamlaştırılmasının yapılması, Çevre Yolu sorununun giderilmesi, Kuşadası şehir içi trafiğinin rahatlatılması için Büyükşehir Belediyesi ile görüşülmesi, Kasım Yaman Parkı’nda bulunan kamu hizmet binalarının yeni yapılacak tek binada toplanması, Kuşadası’nda MOBESA kamera uygulamasının yaygınlaştırılması ve sitelere kamera konulması, Kuşadası’ndaki kamusal alanların aydınlatılmasının yanı sıra kesintilerin azaltılması, Davutlar ve Güzelçamlı Mahallerine giden karayolunun bölünerek yol haline getirilmesi, Güzelçamlı Mahallesinin içinden geçen dereni açılarak ıslah edilmesi, Kervansaray'ın Kuşadası Belediyesine tahsis edilerek Kent Müzesi oluşturulması konuları yer aldı.

'KUŞADASI'NIN SORUNLARI KANGREN HALİNE GELMİŞ'

Toplantının sonunda açıklama yapan Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak basının sorularını cevaplandırmadan önce KUTO Başkanı Serdar Akdoğan, toplantının Kuşadası’nın ihtiyacı olan bir toplantı olduğunu, koordinasyonun sağlanması için yararlı olduğunu söyleyerek kendilerine teşekkür etti. İş olmazsa istihdam olmayacağını belirtti. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı da ilçenin sorunlarının çözümü için önemli bir toplantı olduğunu vurguladı, başta Aydın valisi olmak üzere destek sağlayan tüm kurum ve Kuruluşlara teşekkür etti. Uygulanmanın devam etmesi gerektiğinin altını çizerek, alınan kararlar nedeniyle Kuşadası’nın sorunlarının çözüme kavuşacağına inandığını belirtti.  Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy’da Kuşadası’nın kangren haline gelmiş sorunların ne yapılabileceğinin somut kararlara bağlanması açısından yararlı geçtiğini, sonuçlarını da göreceklerine inandığını ifade ederek desteklerinden dolayı herkese teşekkür etti. KODER Başkanı Tacettin Özden’de bu toplantının Aydın için özellikle Kuşadası için çok önemli olduğunu, paydaşların bir arada olması nedeniyle başarı geçtiğini belirtti.

'SORUNLARI BİRLİKTE TAKİP EDEREK ÇÖZECEĞİZ'

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’ta, katkı yapan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, görüşmelerin olumlu,yapıcı bir yaklaşımla geçmesinden dolayı memnuniyetini belirtti. Vali Koçak, “Ben demeden hepimizin ortak kararı ile sonuçlara ulaştığımız için ziyadesiyle memnunum. Baştan beri söylüyorum, devlet ihtiyaç olduğu…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.