Kitabını okudukları yazarla tanıştılar

Kitabını okudukları yazarla tanıştılar
Aydın’ın ilçesi Efeler’deki Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu öğrencileri, kitabını okudukları yazar Zehra Ünüvar ile bir araya geldi. Türkçe öğretmenlerinin çalışmaları ve okul idaresinin desteğiyle düzenlenen söyleşi ve imza gününde bir araya geldikleri Ünüvar’a öğrenciler, büyük ilgi gösterdi. Söyleşi öncesi konuşan Okul Müdürü Doğan Bakır, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve yazma becerisi kazandırırken onların yazarlarla ka

Aydın’ın ilçesi Efeler’deki Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu öğrencileri, kitabını okudukları yazar Zehra Ünüvar ile bir araya geldi. Türkçe öğretmenlerinin çalışmaları ve okul idaresinin desteğiyle düzenlenen söyleşi ve imza gününde bir araya geldikleri Ünüvar’a öğrenciler, büyük ilgi gösterdi.

 Söyleşi öncesi konuşan Okul Müdürü Doğan Bakır, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve yazma becerisi kazandırırken onların yazarlarla karşılaşmalarını önemsediğini söyledi. “Yazarlık büyük bir birikim işidir” diyen Doğan Bakır, öğrencilerin bu birikimlerden faydalanması adına bu buluşmaların gerekli olduğunu belirtti. Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu Türkçe öğretmenleri okulda öğrencilerinin ilk defa bir yazarla buluştuklarını ve yazar buluşmalarını gelenekselleştirmeyi düşündüklerini ifade etti.  Söyleşinin başında slayt gösterisi ve sunumla öğrencilere tanıtılan Yazar Zehra Ünüvar, yazarlıktan ve kitap okumanın öneminden bahsetti. Öğrenciler yazarın kitaplarına dair ona ilginç sorular yöneltti. Önceden yazarın kitaplarını okuyan öğrenciler, okudukları kitabın yazarıyla sohbet etmekten büyük keyif aldı. Yazar Ünüvar, öğrencilere çevreye karşı duyarlı olmalarını, insani ilişkilere her zaman önem vermelerini, içlerindeki çocuğu ve yaşama sevincini hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini vurguladı. Ünüvar, okuldan ayrılırken Aydın’da yaşayan bir yazar olarak bu okulun böyle bir etkinlik düzenlemesinden ve kitap okumayı seven öğrenciler kadar kitap okumaya önem verip teşvik eden öğretmenleri görmekten de mutluluk duyduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.