Söyleşi öncesi konuşan Okul Müdürü Doğan Bakır, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve yazma becerisi kazandırırken onların yazarlarla karşılaşmalarını önemsediğini söyledi. “Yazarlık büyük bir birikim işidir” diyen Doğan Bakır, öğrencilerin bu birikimlerden faydalanması adına bu buluşmaların gerekli olduğunu belirtti. Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu Türkçe öğretmenleri okulda öğrencilerinin ilk defa bir yazarla buluştuklarını ve yazar buluşmalarını gelenekselleştirmeyi düşündüklerini ifade etti. Söyleşinin başında slayt gösterisi ve sunumla öğrencilere tanıtılan Yazar Zehra Ünüvar, yazarlıktan ve kitap okumanın öneminden bahsetti. Öğrenciler yazarın kitaplarına dair ona ilginç sorular yöneltti. Önceden yazarın kitaplarını okuyan öğrenciler, okudukları kitabın yazarıyla sohbet etmekten büyük keyif aldı. Yazar Ünüvar, öğrencilere çevreye karşı duyarlı olmalarını, insani ilişkilere her zaman önem vermelerini, içlerindeki çocuğu ve yaşama sevincini hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini vurguladı. Ünüvar, okuldan ayrılırken Aydın’da yaşayan bir yazar olarak bu okulun böyle bir etkinlik düzenlemesinden ve kitap okumayı seven öğrenciler kadar kitap okumaya önem verip teşvik eden öğretmenleri görmekten de mutluluk duyduğunu belirtti.
Kitabını okudukları yazarla tanıştılar
Aydın’ın ilçesi Efeler’deki Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu öğrencileri, kitabını okudukları yazar Zehra Ünüvar ile bir araya geldi. Türkçe öğretmenlerinin çalışmaları ve okul idaresinin desteğiyle düzenlenen söyleşi ve imza gününde bir araya geldikleri Ünüvar’a öğrenciler, büyük ilgi gösterdi. Söyleşi öncesi konuşan Okul Müdürü Doğan Bakır, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve yazma becerisi kazandırırken onların yazarlarla ka
Aydın’ın ilçesi Efeler’deki Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu öğrencileri, kitabını okudukları yazar Zehra Ünüvar ile bir araya geldi. Türkçe öğretmenlerinin çalışmaları ve okul idaresinin desteğiyle düzenlenen söyleşi ve imza gününde bir araya geldikleri Ünüvar’a öğrenciler, büyük ilgi gösterdi.
Söyleşi öncesi konuşan Okul Müdürü Doğan Bakır, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve yazma becerisi kazandırırken onların yazarlarla karşılaşmalarını önemsediğini söyledi. “Yazarlık büyük bir birikim işidir” diyen Doğan Bakır, öğrencilerin bu birikimlerden faydalanması adına bu buluşmaların gerekli olduğunu belirtti. Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu Türkçe öğretmenleri okulda öğrencilerinin ilk defa bir yazarla buluştuklarını ve yazar buluşmalarını gelenekselleştirmeyi düşündüklerini ifade etti. Söyleşinin başında slayt gösterisi ve sunumla öğrencilere tanıtılan Yazar Zehra Ünüvar, yazarlıktan ve kitap okumanın öneminden bahsetti. Öğrenciler yazarın kitaplarına dair ona ilginç sorular yöneltti. Önceden yazarın kitaplarını okuyan öğrenciler, okudukları kitabın yazarıyla sohbet etmekten büyük keyif aldı. Yazar Ünüvar, öğrencilere çevreye karşı duyarlı olmalarını, insani ilişkilere her zaman önem vermelerini, içlerindeki çocuğu ve yaşama sevincini hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini vurguladı. Ünüvar, okuldan ayrılırken Aydın’da yaşayan bir yazar olarak bu okulun böyle bir etkinlik düzenlemesinden ve kitap okumayı seven öğrenciler kadar kitap okumaya önem verip teşvik eden öğretmenleri görmekten de mutluluk duyduğunu belirtti.
Söyleşi öncesi konuşan Okul Müdürü Doğan Bakır, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve yazma becerisi kazandırırken onların yazarlarla karşılaşmalarını önemsediğini söyledi. “Yazarlık büyük bir birikim işidir” diyen Doğan Bakır, öğrencilerin bu birikimlerden faydalanması adına bu buluşmaların gerekli olduğunu belirtti. Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu Türkçe öğretmenleri okulda öğrencilerinin ilk defa bir yazarla buluştuklarını ve yazar buluşmalarını gelenekselleştirmeyi düşündüklerini ifade etti. Söyleşinin başında slayt gösterisi ve sunumla öğrencilere tanıtılan Yazar Zehra Ünüvar, yazarlıktan ve kitap okumanın öneminden bahsetti. Öğrenciler yazarın kitaplarına dair ona ilginç sorular yöneltti. Önceden yazarın kitaplarını okuyan öğrenciler, okudukları kitabın yazarıyla sohbet etmekten büyük keyif aldı. Yazar Ünüvar, öğrencilere çevreye karşı duyarlı olmalarını, insani ilişkilere her zaman önem vermelerini, içlerindeki çocuğu ve yaşama sevincini hiçbir zaman kaybetmemeleri gerektiğini vurguladı. Ünüvar, okuldan ayrılırken Aydın’da yaşayan bir yazar olarak bu okulun böyle bir etkinlik düzenlemesinden ve kitap okumayı seven öğrenciler kadar kitap okumaya önem verip teşvik eden öğretmenleri görmekten de mutluluk duyduğunu belirtti.
Yorumlar
Trend Haberler
![Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/fdsfhgh.jpg)
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
![Nazilli’de seferberlik](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/nazillide-temizlik-seferberligi-43001070ab94107956f8089416ed39b1.jpg)
Nazilli’de seferberlik
![Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c602.jpg)
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
![Aydın'da yıkım devam ediyor](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/yikimaydin.jpg)
Aydın'da yıkım devam ediyor
![Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c625.jpg)
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
![Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/afyonda-42-mahalleye-elektirik-v.png)
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi