“Beka meselesi paranoya değildir”

“Beka meselesi paranoya değildir”
Nazilli Türk Ocağı Başkanı Ahmet Çekim, beka meselesinin paranoya olmadığını belirterek, Yeni Zelanda’da meydana gelen Müslüman katliamının da örgütlü bir eylem olduğunu iddia etti.

Nazilli Türk Ocağı Başkanı Ahmet Çekim, yaptığı basın açıklamasıyla Cumhur İttifakı tarafından sürekli olarak dile getirilen beka meselesini ve Yeni Zelanda’da yaşanan Müslüman katliamını değerlendirdi. “Cumhuriyet rejimiyle tazelenen devletimiz bir beka meselesiyle karşı karşıyadır” diyen Çekim, “Bunun dillendirilmesinin manevi açıdan sakıncaları olmakla birlikte tarih, bize bu yöndeki endişelerin paranoyadan ibaret olmadığını gösteriyor” sözleriyle beka meselesinin ciddiyetini dile getirdi.

“CANİ TEK BAŞINA HAREKET ETMEDİ”

İslam düşmanlığının yükseldiği batılı ülkelerde Müslümanlara karşı eylemler “terörizm” olarak nitelendirilmezken, Müslüman bir şahsın benzer eylemine “İslami terör” yaftasının yapıştırıldığını ifade eden Çekim, “Yeni Zelanda’da, 15 Mart 2019 Cuma günü, Brendon Tarrant adlı cani bir teröristin iki camide 50 savunmasız Müslümanı alçakça katletmesi olayına yakından baktığımızda, dünyada devam eden küresel egemenlik mücadelesinin tipik bir yansıması olduğu görülür. Eylemi yapacağını sosyal medyada ilan eden ve 17 dakika boyunca canlı yayınla katliam yapan bir 'yalnız kurt' masalına inanan kimse yok” sözleriyle de katliamın münferit bir olay olmadığına dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.