Gülpınar’dan zurna üstadı Külahlı’ya jest

Gülpınar’dan zurna üstadı Külahlı’ya jest
Aydınlı yerel sanatçılardan Eşref Gülpınar, son iki şarkısında zurna çalan Ege Bölgesi’nin zurna üstatlarından Milaslı Mesut Külahlı için özel bir şarkı yazdı. Aydınlı sanatçı Gülpınar, “Bölgenin müzisyenlerine sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.Aydın’da ressam, şair, oyuncu ve amatör müzik adamı olarak tanınan Eşref Gülpınar, yaptığı son iki şarkısında zurna çalan bölgenin en iyi zurna üstatlarından Mesut Külahlı’ya jest yaptı. Mesut

Aydınlı yerel sanatçılardan Eşref Gülpınar, son iki şarkısında zurna çalan Ege Bölgesi’nin zurna üstatlarından Milaslı Mesut Külahlı için özel bir şarkı yazdı. Aydınlı sanatçı Gülpınar, “Bölgenin müzisyenlerine sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Aydın’da ressam, şair, oyuncu ve amatör müzik adamı olarak tanınan Eşref Gülpınar, yaptığı son iki şarkısında zurna çalan bölgenin en iyi zurna üstatlarından Mesut Külahlı’ya jest yaptı. Mesut Külahlı için yazdığı  ‘Ben Mesut’um adlı şarkı sözlerini bölgenin en iyi zurnacılarından olan Külahlı’ya ofisine ait Yörük Efe odasında takdim eden Gülpınar, sanatı güçlü bir sanatçıyla tanışmaktan ve çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mesut Külahlı’ya yazdığı şarkının önümüzdeki günlerde stüdyo çalışmalarına da başlayacaklarını kaydeden Gülpınar, bu şarkıda da zurna kısmını Mesut Külahlı’nın kendisinin çalacağının altını çizdi. Kendini tanıtıp sanatından bahseden Mesut Külahlı da kendi adına yazılan şarkı için sanatçı Eşref Gülpınar’a teşekkür ederek bundan sonraki şarkılarda birlikte çalışma sözü verdi.   

“YÖREMİZİN MÜZİSYENLERİNE DESTEK OLMAMIZ GEREKİYOR”

Davul zurnaya ve bölgenin müzisyenlerine sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Aydınlı Sanatçı Eşref Gülpınar, “Kendi yöremizin müzisyenlerine destek olmamız gerekiyor. Ege denilince akla davul zurna geliyor. Bu anlamda da Mesut Külahlı kardeşimiz de bu işi en iyi yapan müzisyenlerimizden. Mesut Külahlı’nın bu kadar tanınır olması bir tesadüf değil ve sanatı gerçekten çok güçlü. İşini çok iyi yapan bir kardeşimiz. Bu anlamda ben de yapmış olduğum son iki şarkıda da zurna bölümünü Mesut Külahlı’ya emanet ettim. Aydın’daki diğer değerli müzisyen üstatlarımızla birlikte yapmış olduğumuz şarkıların ve müziğin halkımız tarafından beğenileceğini düşünüyoruz. Mesut Külahlı’nın genç yaşta yakaladığı şöhret de kesinlikle tesadüf değildir. Ben de bu işi güzel yapan Mesut Külahlı kardeşime bir jest yaparak kendi adına ait ‘Ben Mesut’um diye bir şarkı yazdım. Bu şarkı belki de Mesut Külahlı’nın sahnelere çıkış müziği olacak” dedi.

“KÜLAHLI’NIN ZURNASINI DİNLEMEYENLER ÇOK ŞANSSIZDIR”

Mesut Külahlı’nın bu bölge için önemli bir değer olduğunu dile getirerek Külahlı ile tanışma serüvenini de anlatan Gülpınar, “Yapmış olduğum son iki şarkıda zurna sesine ihtiyaç vardı. Ben de bu işi bu bölgede en iyi yapanları uzun süre araştırmanın sonunda Külahlı’da karar kıldım. Kendisiyle çalışmamız bir ilk oldu ama…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.