Söke’nin sorunları kahvaltıda çözüldü

Söke’nin sorunları kahvaltıda çözüldü
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Söke İlçe Teşkilatı’nın yaklaşık iki haftadır ilçede sürdürdüğü sorunlar ve çözüm önerileri ziyaretlerinin çözüm toplantısının basına kapatılması dikkat çekti. AK Parti Milletvekilleri ve AK Parti teşkilatlarının katıldığı toplantıya Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin de eşlik etmesi siyasetten uzak çözüm toplantısı olarak di

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Söke İlçe Teşkilatı’nın yaklaşık iki haftadır ilçede sürdürdüğü sorunlar ve çözüm önerileri ziyaretlerinin çözüm toplantısının basına kapatılması dikkat çekti.

AK Parti Milletvekilleri ve AK Parti teşkilatlarının katıldığı toplantıya Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin de eşlik etmesi siyasetten uzak çözüm toplantısı olarak dile getirilen toplantının AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından basına kapatılmasını ilçede görev yapan basın mensupları eleştirerek, tepki gösterdi.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Av. Fatih Gürer ve ilçe yönetiminin yaklaşık iki haftadır sürdürdüğü sivil toplum örgütü, esnaf odaları, muhtarlar ve esnaf ziyaretlerinin son ayağı olan sorunların çözüm toplantısına AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Mustafa Savaş’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı CHP’li Süleyman Toyran, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen ile belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları, daire müdürleri ve basın mensupları katıldı. Söke Öğretmenevi’nde gerçekleşen kahvaltılı genişletilmiş değerlendirme toplantısı ilçe başkanı Fatih Gürer’in konuşması ile başladı. Gürer; “Söke için yapılması gereken konuları konuşmak üzere toplandığımız bu önemli günde katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Burada toplantı yapmamızın amacı daha önce basın mensuplarının bildiği gibi 2016 yılını değerlendirmesini yapmak aynı zamanda 2017 yılında neler yapabiliriz, bu konuları istişare yapmak. Mahallelerimizin ve beldelerimizin sorunlarını burada tartışmak. STK başkanları, odalarımızın başkanları, mahalle muhtarlarımızın sorunları dinleyip değerlendirme yapmak istiyoruz. Söke’miz için bugüne kadar neler yaptık, neler yapabiliriz onunla ilgili buluştuk. Bu andan itibaren bu toplantımızı basın mensuplarına kapalı yapacağız, bunun için basın mensuplarını dışarı alıyoruz. Bu önemli toplantıda hazır bulunduğunuz için herkese teşekkür ediyorum” diyerek basın mensuplarına kapalı istişare toplantısı başladı.

TOPLANTI NEDEN GİZLENDİ?

Söke’nin geleceği ile ilgili olarak yapılan ve iki hafta boyunca basın mensuplarının takip ettiği sorunlar ve öneriler ziyaretlerinin çözüme kavuşacağı değerlendirme toplantısının basına kapatılması ilçede görev yapan basın mensuplarınca tepkiyle karşıladı. Söke için alınacak kararların ya da Söke için söz sahibi olan sivil toplum örgütü veya kurumların önerilerinin neler olduğu ise toplantıda gizli kaldı.…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.