‘Bahçeli’nin açığı mı var?’

‘Bahçeli’nin açığı mı var?’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, partisinin Söke teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette başkanlık sistemi konusunda hükümete destek veren MHP Lideri Bahçeli’yi eleştiren Baydar, “Sayın Devlet Bahçeli’yi anlamak mümkün değil. Bu Bahçeli’yi nereden tuttular, yoksa bir şantaj mı var, açığımı var anlamış değiliz” dedi. Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın da hazır bulunduğu ziyarette çeşitli konularda

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, partisinin Söke teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette başkanlık sistemi konusunda hükümete destek veren MHP Lideri Bahçeli’yi eleştiren Baydar, “Sayın Devlet Bahçeli’yi anlamak mümkün değil. Bu Bahçeli’yi nereden tuttular, yoksa bir şantaj mı var, açığımı var anlamış değiliz” dedi.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ın da hazır bulunduğu ziyarette çeşitli konularda açıklama yapan Metin Lütfi Baydar, NATO Parlementerler Asamblesi Başkan Yardımcısı olduğunu ve bu görevi çok önemsediğini kaydetti. Hemen hemen her ay Brükselde NATO’nun çok önemli toplantıların yapılacağını ifade eden Baydar bu toplantılarda söz sahibi olacaklarını söyledi.

 ‘İLKOKUL ÖĞRENCİSİ BUNLARDAN DAHA İYİ YÖNETİR’

Türkiye’de can alan sorunlar olduğunu dikkat çeken Metin Lütfi Baydar, “Suriye’den Kilise bomba düşüyor. Orada mesela hava savunma sisitemi yok, patroit yok. Sonuçta ülkemizi savunamıyoruz. Bunları sizlerle paylaşmak istedim. AKP’nin yönetimini hiçbir kimse benimsemiyor. El-bab’da 46 askerimiz şehit oldu. Bu askerlerimiz niye şehit oldu. Akp’nin niçin ve neden olduğunu asla tartışmak yok. Kendilerinin hiç kabahati yok, o yaptı bu yaptı. Bunların bu işlerde hiç suçları yokmuş gibi çok rahatlar. Sen Suriye’deki ‘düzeni sağlayacağım’ diye yola çık ondan sonra ‘o çıktı, ışid çıktı’ diye söylemlerde bulun. Var mı böyle bir sistem, arkadaşlar bana lütfen anlatın. Böyle ülke yönetilir mi? getirin ilkokul öğrencisini bunlardan daha iyi yönetir” dedi.

 ‘HER YER PKK’NIN EMRİNE VERİLDİ’

Hergün bir sürü gencin şehit olduğunu ifade eden Metin Lütfi Baydar, “Bakın bu açılım süreci başladığı zaman biz, ‘CHP olarak sizler yanlış yoldasınız’ dedik. Bakın Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurarken; ‘Anadolu’da yaşayan halka Türk milleti denir’ demiştir. ‘Bunu bozmayın bu ülkede herkese yer var’ dedik. Ne oldu, ‘açılım’ denildi. İşte AKP’nin eseri binlerce şehit. Güvenlik güçleri Doğudan ve Güney Doğudan çekildiler, meydan onlara kaldı. Her yer PKK’nın emrine verildi. 7 Haziran’da ise şehirlerin temizlenmesine karar verildi. Sadece Nusaybin’i temizlemek için 72 tane şehit verildi. Yazık değimli bu gencecik fidanlarımıza.7 Haziran’dan sonra 35 patlama oldu. Arkadaşlar bunların sorumlusu kim çıksınlar söylesinler. Birileride çıkıp siyasi sorumluluk üstlensinler. Ama onlar ya aldatılıyorlar yada kandırılıyorlar. Ya senin hiç mi suçun yok yada hırsızın hiç mi suçu yok. Ülkemiz yangın yerine dönmüş hala onu suçla yok” şeklinde konuştu.

 …

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.