Adalızade mezarlığının çehresi değişiyor

Adalızade mezarlığının çehresi değişiyor
Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından Adalızade Mezarlığında sürdürülen yenileme ve düzenleme çalışmalarının son aşamasına gelindi.Kuşadası Belediyesi, mezarlıklarda düzenli olarak çevre düzenlemesi ve onarım çalışmalarını sürdürürken ilçe merkezinde bulunan Adalızade Mezarlığında devam eden çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Geçtiğimiz yıl Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Bin 750 metrekarelik yürüyüş yo

Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından Adalızade Mezarlığı'nda sürdürülen yenileme ve düzenleme çalışmalarının son aşamasına gelindi.

Kuşadası Belediyesi, mezarlıklarda düzenli olarak çevre düzenlemesi ve onarım çalışmalarını sürdürürken ilçe merkezinde bulunan Adalızade Mezarlığı'nda devam eden çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Geçtiğimiz yıl Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Bin 750 metrekarelik yürüyüş yolu yapılan Adalızade Mezarlığı'nın etrafına 414 metre uzunluğunda çit döşenirken Selçuklu Mimarisine ait motiflerin kullanıldığı üç yeni kapı takıldı. Adalızade Mezarlığı bilindiği gibi hayırsever iş adamı Hüseyin Arabul tarafından ışıklandırılmış, ara yollar ve yol kenarlarının ışıklandırılması ile ülkemizde örneği olmadığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra tarihi bir konuma sahip Adalızade mezarlığındaki Osmanlı Dönemine ait mezarların arşivlenmesi de Kuşadası Belediyesi'nin katkısı ile devam ediyor.

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Adalızade Mezarlığı'nda devam eden yenileme çalışmalarını inceledi. Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Eryiğit ve birim amirleri ile birlikte Mezarlıkta sürmekte olan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Kayalı daha sonra Mezarlık Amirliği tarafından kullanılacak yeni deponun yapım çalışmalarını sürdüren işçileri ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.