Sergi açılışına Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Madran, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhlis Sönmez, şube müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. KAYMAKAM STANTLARI GEZDİ Sergide Keçe Nakışı, Islak Keçe Yapımı, Keçe Aksesuarları Yapımı, Dekoratif Ahşap Süsleme ve Geleneksel Türk Ebru Sanatı kursiyerlerinin ürettiği el emeği göz nuru eserler katılımcıların beğenisine sunuldu. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra hazırlanan ürünlerin sergilendiği stantları tek tek gezerek ürünler hakkında bilgi alan Kaymakam Mustafa İkbal Eşki, emeği geçen tüm kursiyerleri tebrik ederek serginin hayırlı olması temennisinde bulundu. BOZDOĞAN’DA ATA SANATI YAŞATILIYOR Aydın genelindeki ilçeler içinde Bozdoğanda ıslak keçe yapımının ilk olduğuna ve özellikle Bozdoğanlı kadınların keçeye ilgisinin yoğun olduğuna dikkat çeken El Sanatları Öğretmeni Veysel Göral, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ata sanatını yeni nesille tanıştırıp, günlük yaşamda kullanımını arttırarak geleceğe taşımak, yaşatmak hedefinde olduklarını aktardı. SERGİ CUMA GÜNÜNE KADAR AÇIK Sergide ıslak keçeden çanta, şal, şapka, eldiven, terlik, ayakkabı, çiçek, atkı, kolye, broş, saç tokası vs. takı aksesuarları, keçe nakışlı manzara, çiçek resimleri, dekoratif ahşap objeler ve geleneksel ebru desenleri göz kamaştırdı. Serginin 17 Şubat 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar açık kalacağı kaydedildi.
Bozdoğan’da açılan ara sergi ilgi çekti
Bozdoğan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, El Sanatları Öğretmeni Veysel Göralın önderliğinde açılan ara sergiye Bozdoğanlı sanatseverler yoğun katılım gösterirken özellikle Aydın’da ilk olan ıslak keçe yapımına Bozdoğanlıların ilgi gösterdiği kaydedildi.Sergi açılışına Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Madran, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhlis Sönmez, şube müdürleri, daire amirleri, öğret
Bozdoğan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, El Sanatları Öğretmeni Veysel Göral'ın önderliğinde açılan ara sergiye Bozdoğanlı sanatseverler yoğun katılım gösterirken özellikle Aydın’da ilk olan ıslak keçe yapımına Bozdoğanlıların ilgi gösterdiği kaydedildi.
Sergi açılışına Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Madran, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhlis Sönmez, şube müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. KAYMAKAM STANTLARI GEZDİ Sergide Keçe Nakışı, Islak Keçe Yapımı, Keçe Aksesuarları Yapımı, Dekoratif Ahşap Süsleme ve Geleneksel Türk Ebru Sanatı kursiyerlerinin ürettiği el emeği göz nuru eserler katılımcıların beğenisine sunuldu. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra hazırlanan ürünlerin sergilendiği stantları tek tek gezerek ürünler hakkında bilgi alan Kaymakam Mustafa İkbal Eşki, emeği geçen tüm kursiyerleri tebrik ederek serginin hayırlı olması temennisinde bulundu. BOZDOĞAN’DA ATA SANATI YAŞATILIYOR Aydın genelindeki ilçeler içinde Bozdoğanda ıslak keçe yapımının ilk olduğuna ve özellikle Bozdoğanlı kadınların keçeye ilgisinin yoğun olduğuna dikkat çeken El Sanatları Öğretmeni Veysel Göral, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ata sanatını yeni nesille tanıştırıp, günlük yaşamda kullanımını arttırarak geleceğe taşımak, yaşatmak hedefinde olduklarını aktardı. SERGİ CUMA GÜNÜNE KADAR AÇIK Sergide ıslak keçeden çanta, şal, şapka, eldiven, terlik, ayakkabı, çiçek, atkı, kolye, broş, saç tokası vs. takı aksesuarları, keçe nakışlı manzara, çiçek resimleri, dekoratif ahşap objeler ve geleneksel ebru desenleri göz kamaştırdı. Serginin 17 Şubat 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar açık kalacağı kaydedildi.
Sergi açılışına Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Madran, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muhlis Sönmez, şube müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. KAYMAKAM STANTLARI GEZDİ Sergide Keçe Nakışı, Islak Keçe Yapımı, Keçe Aksesuarları Yapımı, Dekoratif Ahşap Süsleme ve Geleneksel Türk Ebru Sanatı kursiyerlerinin ürettiği el emeği göz nuru eserler katılımcıların beğenisine sunuldu. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra hazırlanan ürünlerin sergilendiği stantları tek tek gezerek ürünler hakkında bilgi alan Kaymakam Mustafa İkbal Eşki, emeği geçen tüm kursiyerleri tebrik ederek serginin hayırlı olması temennisinde bulundu. BOZDOĞAN’DA ATA SANATI YAŞATILIYOR Aydın genelindeki ilçeler içinde Bozdoğanda ıslak keçe yapımının ilk olduğuna ve özellikle Bozdoğanlı kadınların keçeye ilgisinin yoğun olduğuna dikkat çeken El Sanatları Öğretmeni Veysel Göral, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ata sanatını yeni nesille tanıştırıp, günlük yaşamda kullanımını arttırarak geleceğe taşımak, yaşatmak hedefinde olduklarını aktardı. SERGİ CUMA GÜNÜNE KADAR AÇIK Sergide ıslak keçeden çanta, şal, şapka, eldiven, terlik, ayakkabı, çiçek, atkı, kolye, broş, saç tokası vs. takı aksesuarları, keçe nakışlı manzara, çiçek resimleri, dekoratif ahşap objeler ve geleneksel ebru desenleri göz kamaştırdı. Serginin 17 Şubat 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar açık kalacağı kaydedildi.
Yorumlar
Trend Haberler
![Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/fdsfhgh.jpg)
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
![Nazilli’de seferberlik](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/nazillide-temizlik-seferberligi-43001070ab94107956f8089416ed39b1.jpg)
Nazilli’de seferberlik
![Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c602.jpg)
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
![Aydın'da yıkım devam ediyor](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/yikimaydin.jpg)
Aydın'da yıkım devam ediyor
![Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c625.jpg)
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
![Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/afyonda-42-mahalleye-elektirik-v.png)
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi