AFAD’e 8X8 Amfibik araç

AFAD’e 8X8 Amfibik araç
Afet ve acil durum hallerinde kullanılmak üzere Aydın İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’ne 8X8 Amfibik araç hibe edildi.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından afet ve acil durum hallerinde kullanılmak üzere Aydın AFAD Müdürlüğüne 8X8 Amfibik araç tahsis edildi. Su baskını, sel, çığ, heyelan, yangın, deprem gibi ülkenin sıklıkla karşı karşıya kaldığı afetlerde hayat kurtaracak olan 8x8 amfibik araç, yolu olmayan açık,

Afet ve acil durum hallerinde kullanılmak üzere Aydın İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’ne 8X8 Amfibik araç hibe edildi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından afet ve acil durum hallerinde kullanılmak üzere Aydın AFAD Müdürlüğüne 8X8 Amfibik araç tahsis edildi.

Su baskını, sel, çığ, heyelan, yangın, deprem gibi ülkenin sıklıkla karşı karşıya kaldığı afetlerde hayat kurtaracak olan 8x8 amfibik araç, yolu olmayan açık, engebeli ve eğimli arazilerde, enkaz arasında, bataklık ve sığ sularda ya da yoğun kış şartlarında da kullanılabiliyor.

Karada 6, suda ise 4 personel taşıma kapasitesine sahip araç, sedye konulduğunda ise 3 personel taşıyabiliyor. 50 derece dik yokuşları çıkabilen ve 45 derece yan eğimli arazilerde yol alabilen amfibik araç 35 litre benzinle 8 saat aralıksız olarak arama-kurtarma faaliyeti yürütebiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.