Aydın serbest bölgesi için iş birliği yapacaklar

Aydın serbest bölgesi için iş birliği yapacaklar
Aydın Sanayi Odası (AYSO) yönetimi, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile başkan yardımcısı Barış Altıntaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Aydın ekonomisine ve sanayisine katkı sağlamak amacıyla her iki başkan kurulacak olan Aydın Serbest Bölgesi için işbirliği yapma sözü verdi. Ziyaretlere; AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, AYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Merve Alpargun Altıntaş, Sinan Yılmaz, AYSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Küçük, Nuri Önel, Okan Yıldız, Ufuk Dursun ve Genel Sekreter Kerem Öden katıldı. Şahin, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve Barış Altıntaş’a AYSO adına hayırlı olsun dileklerini ileterek başarılar diledi.

“NİTELİKLİ ÜRETİM VE İHRACAT ARTTIRILMALI”

Aydın’ın ekonomik sanayi yapısı hakkında bilgi veren, AYSO Başkanı Şahin, “AYSO olarak üyelerimizin yatırım, teşvik, üretim, ihracat ve istihdam konularında yaşadıkları sorunların çözümlenmesi veya işletmelerinde bu konularda gerekli iyileştirmelerin yapılabilmesi için faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Ülke ekonomisinin gelişmesi için de mutlak suretle nitelikli üretimin ve ihracatın artması gerektiğini düşünüyoruz. Aydın’ın ekonomik potansiyelini, yerli ve yabancı yatırımcılarla buluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Bunun önünü açmak üzere, daha elverişli yatırım alanlarının kurulması konusunda çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“SERBEST BÖLGE İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPMALIYIZ”

Aydın Efeler sınırları içinde kurulacak olan serbest bölge için birlikte hareket etmeye davet eden Şahin, “Aydın Yeniköy Mahallesi sınırları içinde 650 dönüm arazi içinde Aydın Serbest Bölge Kurma çalışmalarında fizibilite raporu hazırlandı. Bu alan içerisinde 25 sanayici üyemiz 340 dönüm alan için ön talepte bulundu. Kalan alan da yurtdışından veya büyük sanayi kuruluşları için ayrıldı. Bu kapsamda da Aydın Serbest Bölgesinin faaliyete geçmesi hususunda Efeler Belediyesi ile ortak çalışmalar yaparak, iş birliğimizi geliştirmemiz gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

“İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

AYSO heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “ Bu yeni dönemde vatandaşımıza kaynaklarımızı ve yerel imkânlarımızı en verimli şekilde kullanarak en iyi hizmeti vermemiz gerekiyor. Mevcut sosyal alanları geliştirmemiz gerekiyor. İleride bölgemizin de dâhil olduğu dünya çapında ve uluslararası spor, festival, konser gibi etkinliklere ev sahipliği yapacağımız faaliyetler için otel sayılarını ve spor alanlarını arttırmamız çok önemli. Gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklaması ve zaman geçirecek yerlerin şimdiden planlanması gerekiyor. Büyük organizasyonlara dâhil olmak için bu konularda yeterli altyapımızın olması lazım. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştireceğimiz faaliyetlerimiz ile bu imkânları tesis edecek yerel ve ulusal yatırımcıların ilimize çekebileceğimizi düşünüyoruz. Büyük organizasyonlar için karar vericiler aynı zamanda o ilin sanayisine, ekonomik gelişmesine ve yabancı yatırımcı sayılarına dikkat ediyorlar. Bu yüzden Aydın Serbest Bölgesinin de ilimize önemli bir katkı sunacağına inanıyoruz. Bir an evvel faaliyete geçmesi hususunda da işbirliği içinde olacağız“ dedi.

“AMACIMIZ EFELER’İ MODERN BİR KENT YAPMAK”

AYSO heyeti daha sonra, Efeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Barış Altıntaş’ ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. AYSO heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Efeler Belediye Başkan yardımcısı Altıntaş, amacımız daha etkin ve şeffaf yönetim anlayışı ile Efeler ilçesine modern bir kent görünümünü ve kültürünü kazandırmak için çalışacağız. Bunu da Başkanımız koordinasyonunda tüm çalışanlarımızla başaracağız” dedi.

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.