Vatan Partisi'nden 'Hayır' çıkartması

Vatan Partisi'nden 'Hayır' çıkartması
Vatan Partisi Aydın İl Başkanlığı, 16 Nisanda yapılacak olan referandum için siyasi parti, demokratik kitle örgütleri, esnaf ve vatandaşlara yönelik ziyaretlerini hızlandırdı. 16 Nisanda yapılacak olan Başkanlık temelli anayasa değişiklik teklifi için Vatan Partisi İl Başkanlığının, yurt genelinde olduğu gibi Aydında da çalışmaları hızlandı. İl Başkanı Emre Albayrak ve il yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet çok sayıda siyasi parti, kitle örgütü,

Vatan Partisi Aydın İl Başkanlığı, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için siyasi parti, demokratik kitle örgütleri, esnaf ve vatandaşlara yönelik ziyaretlerini hızlandırdı.

16 Nisan'da yapılacak olan 'Başkanlık temelli anayasa değişiklik teklifi' için Vatan Partisi İl Başkanlığı'nın, yurt genelinde olduğu gibi Aydın'da da çalışmaları hızlandı. İl Başkanı Emre Albayrak ve il yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet çok sayıda siyasi parti, kitle örgütü, sendika ve esnafa ziyarette bulundu.

   Bir haftalık süre zarfında Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Aydın Barosu, Atatürkçü Düşünce Derneği, Ziraat Odası ve Türk-İş'i ziyaret eden parti heyeti, esnaf ve vatandaşlarla da referandum görüşmelerine başladı.

   Teröre karşı mücadele, tam bağımsızlık ve ekonomik refah vurgusu yapılan ve dostluk havasında sohbetlerle geçtiği ifade edilen ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan Albayrak, "Ülkemizin terör örgütlerine karşı yürüttüğü Vatan Savaşı'nı ve ekonomik refaha kavuşturmamız için yapılması gerekenler üzerine sohbetler ettik. Başkanlık sisteminin bu sorunları çözmeye yardımcı olmayacağını, 15 Temmuz sonrası birbirine kenetlenen milletimizi iki cepheye ayıracağını vurguladık. Yurt genelinde referandumdan hayır çıkacağını biliyoruz. Ancak biz sadece hayır cephesine değil, evet oyu vereceğini belirten kurum ve kişilere de ziyaretlerde bulunuyoruz. Evet veren de hayır veren de vatandaşımızdır, vatanseverdir." ifadelerini kullandı.

   Parti heyetinden yapılan açıklamada çalışmaların devam edeceği, farklı siyasi parti, kurum ve kanaat önderleriyle birlikte, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin sürdürüleceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.