Yazları Aydın’ın serinleme mekanı olan Karacasu kış aylarında da Aydın’ın en soğuk ilçelerinden biri. Gece saatlerinde 0’ın altına düşen soğuk hava gündüzleri de 0’a yakın seyrediyor. Soğuk havaya rağmen açık havada ekmeğini kazanmak zorunda olan manavlarda özellikle üç gündür iyice kendisini gösteren soğuk hava karşısında kendi yöntemlerini geliştiriyor. Bazı esnaflar teneke içerisinde yaktıkları tahta parçalarıyla ısınmaya çalışırken bazıları daha farklı yöntemler geliştiriyor. 'SOĞUK DEYİP İŞİ BIRAKAMAYIZ' Haftanın her günü Karacasu merkezde Pazar yeri girişinde manavlık Ahmet Hakut da kurduğu açık hava sobasıyla bir nebze olsun ısınmaya çalışıyor. Sobanın içerisine attığı odunlar sayesinde açık havada da olsa soğuğun etkisini azaltmaya çalışan Hakut’a yoldan geçenler de eşlik ediyor. Bu sene havaların daha da soğuk gittiğini ifade eden Hakut, “Soğuk var diye işimizi bırakamayız. Hayat mücadelemizi sürdürmek zorundayız. Doğa şartlarını değiştiremeyeceğimize göre biz de böyle uyum sağlayıp hem soğuğun etkisini azaltmaya hem de vatandaşa hizmet etmeyi sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.
Dondurucu soğuklara esnaftan sobalı çözüm
Aydın’ın Karacasu ilçesinde kısa bir süre önce yeniden şiddetini arttıran dondurucu soğuklarla mücadele etmeye çalışan esnaf çareyi açık hava sobası kurmakta buldu.Yazları Aydın’ın serinleme mekanı olan Karacasu kış aylarında da Aydın’ın en soğuk ilçelerinden biri. Gece saatlerinde 0’ın altına düşen soğuk hava gündüzleri de 0’a yakın seyrediyor. Soğuk havaya rağmen açık havada ekmeğini kazanmak zorunda olan manavlarda özellikle üç gündür i
Aydın’ın Karacasu ilçesinde kısa bir süre önce yeniden şiddetini arttıran dondurucu soğuklarla mücadele etmeye çalışan esnaf çareyi açık hava sobası kurmakta buldu.
Yazları Aydın’ın serinleme mekanı olan Karacasu kış aylarında da Aydın’ın en soğuk ilçelerinden biri. Gece saatlerinde 0’ın altına düşen soğuk hava gündüzleri de 0’a yakın seyrediyor. Soğuk havaya rağmen açık havada ekmeğini kazanmak zorunda olan manavlarda özellikle üç gündür iyice kendisini gösteren soğuk hava karşısında kendi yöntemlerini geliştiriyor. Bazı esnaflar teneke içerisinde yaktıkları tahta parçalarıyla ısınmaya çalışırken bazıları daha farklı yöntemler geliştiriyor. 'SOĞUK DEYİP İŞİ BIRAKAMAYIZ' Haftanın her günü Karacasu merkezde Pazar yeri girişinde manavlık Ahmet Hakut da kurduğu açık hava sobasıyla bir nebze olsun ısınmaya çalışıyor. Sobanın içerisine attığı odunlar sayesinde açık havada da olsa soğuğun etkisini azaltmaya çalışan Hakut’a yoldan geçenler de eşlik ediyor. Bu sene havaların daha da soğuk gittiğini ifade eden Hakut, “Soğuk var diye işimizi bırakamayız. Hayat mücadelemizi sürdürmek zorundayız. Doğa şartlarını değiştiremeyeceğimize göre biz de böyle uyum sağlayıp hem soğuğun etkisini azaltmaya hem de vatandaşa hizmet etmeyi sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.
Yazları Aydın’ın serinleme mekanı olan Karacasu kış aylarında da Aydın’ın en soğuk ilçelerinden biri. Gece saatlerinde 0’ın altına düşen soğuk hava gündüzleri de 0’a yakın seyrediyor. Soğuk havaya rağmen açık havada ekmeğini kazanmak zorunda olan manavlarda özellikle üç gündür iyice kendisini gösteren soğuk hava karşısında kendi yöntemlerini geliştiriyor. Bazı esnaflar teneke içerisinde yaktıkları tahta parçalarıyla ısınmaya çalışırken bazıları daha farklı yöntemler geliştiriyor. 'SOĞUK DEYİP İŞİ BIRAKAMAYIZ' Haftanın her günü Karacasu merkezde Pazar yeri girişinde manavlık Ahmet Hakut da kurduğu açık hava sobasıyla bir nebze olsun ısınmaya çalışıyor. Sobanın içerisine attığı odunlar sayesinde açık havada da olsa soğuğun etkisini azaltmaya çalışan Hakut’a yoldan geçenler de eşlik ediyor. Bu sene havaların daha da soğuk gittiğini ifade eden Hakut, “Soğuk var diye işimizi bırakamayız. Hayat mücadelemizi sürdürmek zorundayız. Doğa şartlarını değiştiremeyeceğimize göre biz de böyle uyum sağlayıp hem soğuğun etkisini azaltmaya hem de vatandaşa hizmet etmeyi sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.
Yorumlar
Trend Haberler
![Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/fdsfhgh.jpg)
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
![Nazilli’de seferberlik](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/nazillide-temizlik-seferberligi-43001070ab94107956f8089416ed39b1.jpg)
Nazilli’de seferberlik
![Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c602.jpg)
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
![Aydın'da yıkım devam ediyor](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/yikimaydin.jpg)
Aydın'da yıkım devam ediyor
![Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c625.jpg)
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
![Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/afyonda-42-mahalleye-elektirik-v.png)
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi