Karacasu’nun dermanı Organize Sanayi’de

Karacasu’nun dermanı Organize Sanayi’de
Karacasu’da istihdam kaynaklarının yetersizliği sebebiyle genç nüfusun ilçeden gitmesi ve sonrasında nüfusun azalması karşısında Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aptullah Gölcük ilçenin kurtuluşunun Organize Sanayi Bölgesi oluşturmaktan geçtiğini dile getirdi. İdarecilerin bu konuda girişimde bulunmaları gerektiğini ifade eden Gölcük, “İlçenin en önemli sorunu ve olmazsa olmazı budur” dedi. Bilindiği gibi Karacasu nüfusu her geçen yıl azalırken öz

Karacasu’da istihdam kaynaklarının yetersizliği sebebiyle genç nüfusun ilçeden gitmesi ve sonrasında nüfusun azalması karşısında Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aptullah Gölcük ilçenin kurtuluşunun Organize Sanayi Bölgesi oluşturmaktan geçtiğini dile getirdi. 

İdarecilerin bu konuda girişimde bulunmaları gerektiğini ifade eden Gölcük, “İlçenin en önemli sorunu ve olmazsa olmazı budur” dedi. Bilindiği gibi Karacasu nüfusu her geçen yıl azalırken özellikle tarımdan umduğunu bulamayan üreticilerin çocukları birer birer büyük şehirlere kaçıyor. Şehrin nüfusunda yıldan yıla kaydedilen azalmalar karşısında değerlendirmelerde bulunan oda ve dernek başkanlarından biri olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aptullah Gölcük, istihdam yaratacak bir organize sanayi bölgesi ihtiyacına değindi.

YEREL YETKİLİLER ADIM ATMALI

Organize Sanayi Bölgesi ihtiyacını dile getiren Gölcük, “İstihdam sorununu ortadan kaldırmak için küçük ya da büyük ölçekli de olsa bir istihdam kaynağı yaratacak organize sanayi bölgesinin oluşturulması gerekiyor” dedi. Gölcük, bu konuda belediyenin atması gereken adımlar olduğunu kaydetti.

KARACASU’NUN OLMAZSA OLMAZI

Karacasu’nun en önemli konusunun ve sorununun sanayi bölgesi olduğunu kaydeden Gölcük,  “Bugüne kadar sanayi alanı yapılması konusunda Valiliğe ya da Bakanlığa bir başvuruları oldu mu merak ediyorum. Bir imar adası içinde ilçeye sanayi tesisi oluşturmak istiyoruz şeklinde bir girişimde bulunulmalı, biz de desteğimizi verelim. İlçenin kurtuluşu bunda. Diğer türlü yatırımcı çekmemiz çok zor. Olmazsa olmaz, en önemli ihtiyacımız bu” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.