Başkan Alıcık, kitaplık açılışına katıldı

Başkan Alıcık, kitaplık açılışına katıldı
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, geçtiğimiz Aralık ayında hayatını kaybeden Öğretmen Baki Çuval anısına Türk Eğitim-Sen Nazilli Şubesi’nde kurulan kitaplığın açılışına katıldı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, geçtiğimiz Aralık ayında hayatını kaybeden Türk Eğitim-Sen Nazilli Şubesi eski Başkanı Baki Çuval anısına kurulan kitaplığın açılış törenine katıldı. Açılışta konuşan Başkan Alıcık, “Örnek kişiliği ve çalışkanlığıyla hepimize örnek olmuş Baki abimizi bu vesileyle bir kez daha yad ediyor, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

ÖĞRETMENLERİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Türkiye’nin çağdaş ülkeler arasında yerini alabilmesi için, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyerek, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek gerektiğine dikkat çeken Alıcık, “Öğretmenlik mesleğinin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Bütün bunların yanında millet bilincini yaşatabilmek için de gençlerimize milli kültür ve değerlerimizi aktarmak başlıca görevlerimizdendir. İçinde bulunduğumuz Kütüphane Haftası’nda kitaplığımızın açılışını gerçekleştirmekten onur ve gurur duyuyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” sözlerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.