Söke'de bin 500 işletmeye denetim yapıldı

Söke'de bin 500 işletmeye denetim yapıldı
Sökede, 31 Mayıs Dünya Sigarasız günü nedeniyle Toplum Sağlığı Merkezi Cumhuriyet Meydanında mobil sağlık aracı ile bilgilendirme yapıldı. Söke Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sedat Ekiz ve beraberindeki merkez görevlileri açılan stantta halkı bilinçlendirme çalışması yaptı. Standı ziyaret eden Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke’de yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Söke’de 2017 yılının ilk 5 ayında kapalı mekanlarda s

Söke'de, 31 Mayıs Dünya Sigarasız günü nedeniyle Toplum Sağlığı Merkezi Cumhuriyet Meydanında mobil sağlık aracı ile bilgilendirme yapıldı. Söke Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sedat Ekiz ve beraberindeki merkez görevlileri açılan stantta halkı bilinçlendirme çalışması yaptı. Standı ziyaret eden Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke’de yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. 

Söke’de 2017 yılının ilk 5 ayında kapalı mekanlarda sigara ve tütün mamulleri içme yasağı ile ilgili olarak Bin 500 denetim yapıldığı belirtilirken; 36 kez idari yaptırım kararının uygulandığı ifade edildi. Söke’de son olarak bir iş yerine 10 gün kapatma kararı verildiği açıklandı. 

DENETLEMELERİN ÇOĞU ŞİKAYET ÜZERİNE

İlçede özelikle kafe ve restaurant gibi iş yerlerinde kapalı mekanlarda sigara içme yasağı ile ilgili olarak denetimlerin devam ettiğini belirten Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu; “Yaptırım uygulamaktan yada para cezası uygulamaktan çok hoşlanmıyoruz ama zorunlu bir durum. İnsan sağlığını korumak anaya gereği mülki idarenin görevleri arasında” dedi. Denetimlerin gerek Toplum Sağlığı Merkezi gerekse emniyet güçleri tarafından yapıldığını belirten Kurtbeyoğlu; “Vatandaşlardan gelen şikayet ve başvurular da değerlendiriliyor. Bu bildiriler üzerine de yaptığımız denetimler var. Ceza denetimlerinin büyük çoğunluğunu şikayetlerin değerlendirilmesi oluşturuyor. Bu anlamda vatandaşlarımızın duyarlılıklarını da kutluyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.