Patronlara istihdam seferberliği harekatı

Patronlara istihdam seferberliği harekatı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine Aydınlı patronların destek vermesi için çalışma başlatıldı.

Aydın Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Rahmi Terzi ile Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Zeynep Yılmaz, Aydın’ın büyük sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek patronlardan istihdam seferberliğine destek çağrısında bulunuyor. İstihdam seferberliği harekatına çıkan Terzi ve Yılmaz, ASTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren EYS Metal Sanayi, Çelik Makine ve Biçer Pano’nun fabrikalarını ziyaret etti. İki müdür tarafından EYS Metal Sanayi’nin sahibi Şakir Öğütçü, Çelik Makine’nin sahibi Ali Osman Çelik ve Biçer Pano’nun ortağı Mehmet Biçer’e istihdam seferberliği kapsamındaki teşvikler, devam eden kurs, program ve hizmetler anlatılırken iş birliğini arttırılması için görüş alışverişinde bulunuldu.

"2 BİN İŞ YERİNİ ZİYARET ETTİK"

İstihdam seferberliği kapsamında patronlardan da destek istediklerini belirten İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında iki buçuk milyon artı istihdam parolasıyla yola çıkıldı. Biz de SGK ile birlikte meslek kuruluşlarını ziyaret ediyoruz, sunulan teşvikleri anlatıyoruz. İstihdamın artması mücadelesinde patronlardan bize güç vermelerini istiyoruz. Kurumumuzun 60 iş ve meslek danışmanı ile birlikte sahadayız. Bu yıl içerisinde 2 bin iş yerini ziyaret ettik. Valimiz Yavuz Selim Köşger de istihdam konusunu çok önemsiyor. İstihdamı arttırmak için tüm gücümüzle mücadele ediyoruz” dedi.

Kaynak:Kazım Yörükce

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.