Aydın’da Çocuk Üniversitesi başlıyor

Aydın’da Çocuk Üniversitesi başlıyor
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Çocuk Üniversitesi minikleri akademi ile buluştururken, geleceğin büyüklerine meslek seçimi için keyifli zamanlar sunuyor.

ADÜ’de ilk olarak 2016 yılında faaliyete geçen ve 2017 yılında yoğun bir taleple çocukları akademiyle buluşturan Çocuk Üniversitesi, bu yıl da doludizgin ilerliyor. Çocukların eğlenerek öğrendikleri, gelecekteki meslek seçimleri açısından ön fikir edindikleri programlar birçok aktiviteyle destekleniyor.

2018 YILI ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ ÇOK RENKLİ OLACAK

Yaz boyunca hizmet verecek ‘Çocuk Üniversitesi’ 4 temel programda miniklere mesleklerle ilgili önemli bilgiler verecek. Tıp Fakültesi Genç Doktorlar Programıyla, Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Mühendisler Uzayda Programıyla, Fen Edebiyat Fakültesi Genç Arkeologlar Programıyla, Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesi ise Doğa ve Hayvan Dostu Gençler Programıyla yaz boyunca çocuklarla birlikte olacak. 18 Haziran tarihinde başlayacak olan ADÜ Çocuk Üniversitesi, 18 Haziran-29 Haziran, 02 Temmuz-13 Temmuz, 16 Temmuz-27 Temmuz ve 30 Temmuz-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında 4 dönem olarak gerçekleşecek.

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.