Germencik’te taraflı, tarafsız herkes tarafından sevilip, saygı duyulan Burak Zencirci, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde CHP tarafından belediye başkanlığına aday gösterilmesi ile birlikte, sahanın adeta tozunu attırıyor. Halkla iç içe bir hayat süren, iyi gününde de kötü gününde de vatandaşın yanında olan Zencirci, güzel davranışlarının karşılığını sahada alıyor. Vatandaşlar, seçimden seçime değil, her zaman yanlarında olan Zencirci’yi takdir ediyor.
DERDİ KISIR SİYASİ ÇEKİŞME DEĞİL
Vatandaşların karşılık beklemeden desteklediği genç ve dinamik Başkan Adayı Zencirci, gittiği yerlerde siyaset yapmak yerine hayata geçireceği projeleri ve yapacağı hizmetleri anlatarak, derdinin kısır siyasi çekişme değil, Germencik’i kalkındırmak ve geliştirmek olduğunun net bir şekilde mesajını veriyor. “Mahalle ziyaretlerini” ailesi buluşması olarak kabul eden ve gittiği her mahallenin sorun ve taleplerini kendisi anlatan Zencirci, ilçeye ne kadar hakim olduğunu da ortaya koyuyor.
KİLOMETRELERCE UZUNLUĞUNDA ARAÇ KONVOYU
Partililerinin etrafında kenetlendiği “Halk Adamı” Zencirci, ekibinden ve halktan aldığı gücünü gösterdi. Kilometrelerce uzunluğunda, araç konvoyu ile mahalleleri ziyaret ederek, gövde gösterisinde bulunan Zencirci, mahalle ziyaretlerine Gümüşköy ve Gümüşyeni ile devam etti. Söz konusu mahallelerde, 7'den 70'e her yaştan vatandaşın coşkuyla karşılayıp, başkan gibi davrandığı Zencirci, göreve seçildiğinde ise halk ile arasında, hiçbir şeyin olmayacağını ilan ediyor.
‘EFE FESİ’ HEDİYE EDİLDİ
Gümüşköy Mahallesi’nde Burak Zencirci’ye asaletin ve adaletin simgesi olan efelerin fesi takdim edildi. Zencirci, efelik fesini, ekip arkadaşları ile birlikte layıkıyla taşıyacaklarını söyledi. Gümüş’ün değerini, hayata geçireceği çalışmalarla artırıp, altına dönüştüreceğini dile getiren Zencirci, daha sonra, Gümüşyeni Mahallesi’ne geçti.
PROJESİNİ AÇIKLADI
Diğer mahallelerde olduğu gibi Gümüşyeni’de de halkın bağrına bastığı Zencirci, bir de projesini açıkladı. Göreve geldiğinde, Germencik Belediyesi’nin Gümüşyeni’ye uzak olmayacağının altını çizen Zencirci, “Ortaklar’da yer alan eski belediye binasının olduğu yer Germencik Belediyesi’nin mobil hizmet binası olacak. Orada bir de makam olacak. Bu kardeşiniz haftada 1-2 gün orada oturacak zaten. Vatandaşla aramda masa, kürsü, kapı olmayacak. Çünkü bu kardeşiniz, bunca zaman olduğu gibi yine vatandaşın yanında olacak” dedi. Zencirci, kendisine verdikleri destek için vatandaşlara teşekkür ederken, vatandaşlar da, Zencirci’yi başkan olarak görmek için sabırsızlıklarını ifade etti.