Efeler Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Aydın Şubesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda farkındalık oluşturmak amacıyla bir program düzenledi. ‘Engelsiz Buluşma’ ismiyle gerçekleştirilen program, Pınarbaşı Mesire Alanı’nda sahnelendi. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) ekibi, doğaçlama tiyatro gösterisi, interaktif oyunlar ve yarışmalarla Efeler halkına keyifli anlar yaşattı. Efeler Belediyesi Kent Orkestrası ve Otizm Yaşam Merkezi Müzik Grubu ve Korosu da performanslarını sergiledi. Programda yüz boyama, palyaço ve balon gösterileriyle Efeler’in minikleri eğlenceli bir gün yaşadı. Unutulmaz bir zaman geçiren engelliler, adeta eğlenceye doydu. 

Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 20 Mayıs 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 20 Mayıs 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi

Engelli 5
“SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR”
Türkiye Sakatlar Derneği Aydın Şube Başkanı  Zeliha Gündoğdu, “Engeliler Haftası, sadece Türkiye’de değil, dünyada da kutlanmaktadır. Kutlama günü değil, farkındalık günüdür bugün. Gelin hep birlikte bu farkındalığı bir hafta değil, 3 Aralık’ta değil, 365 gün fark edelim. Engelleri birlikte aşalım. Sevgi varsa engel yoktur. Engelli annelerimizin ellerinden öpüyorum.” dedi.   

Engelli 4Engelli 3Engelli 2E N G E L L İ

Kaynak: HABER MERKEZİ