Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 2. Grup’ta sezonu 5’inci sırada tamamlayan Efeler 09 SFK, 2. Lig’e yükselmek için Play-Off oynama hakkı kazandı. Play-Off sürecinde Elazığspor maçına kadar müthiş bir oyun ortaya koyan yeşil-beyazlıların Aydın Yıldızspor’dan transfer ettiği 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Uğur Çetinkaya ve 25 yaşındaki forvet oyuncusu Tayyip Mevlüt Kaya, performanslarıyla göz kamaştırdı.
YILDIZSPOR DAMGASI
Turgutluspor maçında 2, Anadolu Üniversitesi karşısında 1 olmak üzere toplam 3 gol atan Tayyip Mevlüt Kaya, Play-Off sürecinde takımının önemli bir kozu oldu. Uğur Çetinkaya ise Anadolu Üniversitesi maçında 2 gol atarak takımına Play-Off sürecinde büyük katkı verdi. İki oyuncunun da müthiş performansları eski kulüpleri olan Aydın Yıldızspor’u da gururlandırdı. Bugüne kadar Türk futboluna sunduğu sayısız yetenekli oyuncularla dikkat çeken Kaya Özcan başkanlığındaki Aydın Yıldızspor, Uğur Çetinkaya ve Tayyip Mevlüt Kaya’nın başarılı performanslarıyla adından yine söz ettirdi. Profesyonel kulüplerin yakından takip ettiği Aydın Yıldızspor, altyapıya verdiği emeklerin karşılığını alarak Türk futbolunun gelişimine önemli katkı veriyor.
Öte yandan Tayyip Mevlüt Kaya, bu sezon toplam 8 gol, Uğur Çetinkaya ise toplam 6 gol atma başarısı gösterdi.