2021-22 sezonunda tarihinde ilk defa Bölgesel Amatör Lig'de oynayan Efeler 09 Spor, sezonu 1. tamamlayıp 3. Lig için play-off grubunu da geçerek kulüp tarihinde ilk defa TFF 3. Lig'e yükseldi. 2022-23 sezonunda ilk kez mücadele ettiği 3. Lig'de iyi bir sezon geçiren Efeler, grubunu 3. tamamlayıp play-off'a kaldı. Efeler 09 SFK, geçtiğimiz sezon ikinci turda rakibine elenerek 2. Lig hayaline veda etmişti.
ZORLANMADAN YARI FİNALE GELDİ
Yeşil-beyazlı ekip, 2023/2024 sezonunda TFF 3. Lig 2. Grup'ta mücadele ederken grubu 47 puanla ikinci tamamladı. TFF 3’üncü Lig’deki ikinci yılında da Play-Off oynamayı başaran Efeler, 1. Turda Turgutluspor’u deplasmanda 4-1’lik skorla yenerek eledi. Aydın ekibi, ikinci turda Anadolu Üniversitesi’ni de dış sahada 2-1, içerde 2-0’la geçip adını yarı finale yazdırdı.
İLK MAÇ NAZİLLİ’DE
Grup finalinde normal sezonu ikinci sırada tamamlayan Elazığspor ile eşleşen Yeşil beyazlılar, ilk maçı 15 Mayıs Çarşamba günü saat 16.00’da Nazilli İlçe Stadyumu’nda oynayacak. Rövanş karşılaşmasına ise 20 Mayıs tarihinde saat 20:00’de Elazığ Atatürk Stadyumu ev sahipliği yapacak.
FİNAL 25 MAYIS’TA
Öte yandan 3.Lig 1.grup yarı finalinde ise Aliağa Faş ile 52 Orduspor FK eşleşti. Aynı tarihlerde oynanacak karşılaşmalar sonucunda turu geçenler, TFF nin ilerleyen günlerde belirleyeceği tarafsız sahada 25 Mayıs Cumartesi günü final karşılaşmasına çıkacak. Kazanan adını 2.Lige yazdıracak.