Kuşadası'nda gözyaşları sel oldu aktı! 13 yaşındaki Mehmet Batu Özkan ebediyete uğurlandı... Kuşadası'nda gözyaşları sel oldu aktı! 13 yaşındaki Mehmet Batu Özkan ebediyete uğurlandı...

Açık havada öğrenmeyi, oyun oynamayı kutlamak ve ilham vermek için yapılan küresel bir kampanya olan ve her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen “Okul Dışarıda Günü” etkinliği Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu gerçekleştirildi. Mahir Özgür Damar İlkokulu 4. sınıflar, Okul Dışarıda Günü için bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirdi. Okul önünden başlayan bisiklet turu Atatürk Bulvarı üzerinden devam ederek, Altınkum sahilinde sona erdi. Bisiklet turu esnasında yol, trafiğe kısmi olarak kapatılarak, trafik ekipleri güvenlik önlemi aldı. 
 “Dünya İçin bir iyilik yap” sloganı ile yola çıkan Okul Dışarıda Günü etkinliği kapsamında Mahir Özgür Damar İlkokulu 4. sınıflar, bisiklet sürme farkındalığı da oluşturdu. Hem zihinsel hem fiziksel sağlığa iyi gelen bisiklet, insan ve çevre sağlığı için önemli bir ulaşım aracıdır. Trafikte görünürlüğü artırmakta amaçları içerisinde yer aldı.
 

Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN