Tüm Emekliler Sendikası Didim Şubesi, ‘Büyük Emekli Mitingi’ öncesi Didim Kent Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Kent Meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Halkevleri üyesi Mehmet Poyraz, “31 Mart yerel seçimler ile yenilgiye uğrayan AKP ittifak iktidarı saldırılarını Hayatın her alanında sürmeye baskı ve zulmü yaygınlaşmaya devam ediyor halkın yükselen itirazı onların karabasanını olmakta halkın tepki ve itirazlarına bu baskı ve zulüm politikalarında görmekte çıkarılan yasaları kararnameler bunun ifadesidir. Milyonlarca işçiye emekçiye karşı tavizsiz bir sermaye programı uygulayan halka ağır bir yoksullukla karşı karşıya bırakan işçi ücretlerini enflasyon karşısında eriten kadın düşmanlığını bizzat örgütleyen işçilere güvencesiz ölümcül çalışma koşullarına mahkum eden emeklilere açlık sınırı altında sefalet ücretine mahkum eden iktidar milyonların biriken öfkesine ve mücadele azmini engellemek için baskı ve zor yöntemlerini arttırmaya devam ediyor.”dedi.
Açıklamaların ardından Gündoğdu’da gerçekleşecek olan ‘Büyük Emekli Mitingi’ne gidildi.